News

Stawki za pracę w restauracji Lewandowskiego są za niskie? 'Oczekujemy dużego ruchu'

Stawki za pracę w restauracji Lewandowskiego są za niskie? 'Oczekujemy dużego ruchu'

fot. instagram.com/_rl9

Stawki za pracę w restauracji Roberta Lewandowskiego są za niskie? O proponowanym wynagrodzeniu zrobiło się głośno. Wspólnik piłkarza zareagował na kontrowersje.

Robert Lewandowski otwiera restaurację przy pomocy syna Magdy Gessler >> 

Kilka miesięcy temu pojawiły się informacje, że napastnik Bayernu Monachium otwiera restaurację w Browarach Warszawskich. Przy tworzeniu sports baru współpracuje z „Lewym” m.in. syn Magdy Gessler Tadeusz Muller.

Restauracja Roberta Lewandowskiego – praca, zarobki

Właściciele restauracji, którą firmuje swoim nazwiskiem Robert Lewandowski szukają pracowników. O biznesie zrobiło się głośno za sprawą niskich stawek. Money.pl podał wynagrodzenie godzinowe. Kucharz miałby zarabiać 22 złote netto, pomoc kuchenna – 15 złotych netto, kelner – 15 złotych netto (+ napiwki), a barman – 18 złotych netto (+ napiwki).

Friz: była dziewczyna wspomina związek z youtuberem: 'Zaczęłam się czuć jak maszynka do zarobku' >> 

To wywołało burzę w mediach społecznościowych. Jak donosi Money, pracownicy gastronomi używali nawet hasła „patogastronomia”.  Stawki u Lewandowskiego były porównywane do konkurencji. Tam pracownicy mogą liczyć na wyższą wypłatę. W dużej mierze zależy ona jednak od doświadczenia. 

Restauracja Roberta Lewandowskiego ma niskie stawki? Współwłaściciel odpowiada

Redakcja money.pl skontaktowała się z Jackiem Trybuchowskim, jednym ze współwłaścicieli biznesu, w który zaangażowany jest Robert Lewandowski

Oczywiście chciałbym płacić naszym ludziom jak najwięcej. Przeanalizowaliśmy nasze stawki na rynku, nie są one najniższe, a u nas są to kwoty wyjściowe. Są oczywiście miejsca, które płacą więcej, jednak my stawiamy również na osoby z małym doświadczeniem, które będą przechodzić szkolenia. Ich kompetencje wzrosną, a wraz z tym będą więcej zarabiać. Okres szkoleń jest oczywiście pełnopłatny i długotrwały. Dajemy szanse wielu osobom, które chcą się uczyć i zdobywać nowe umiejętności. To nie będzie ekskluzywna restauracja fine diningowa. Chcemy ją pozycjonować jako casual dining, czyli dostępną niemal dla każdego. Co więcej, NINE's to nie tylko restauracja, ale także Sports Bar i przestrzeń eventowa. Do dyspozycji gości będą aż 4 poziomy i niemal 1400m2. Oczekujemy dużego ruchu dzięki między innymi dostępnym cenom i profesjonalnemu serwisowi. Dlatego nie chcemy zawyżać cen, a przyjęte przez nas stawki są aktualnie na progu opłacalności – tłumaczył Trybuchowski.

Meghan Markle wejdzie do polityki? 'Rozpocznie walkę o Biały Dom' >>

W lokalu ma być zatrudnionych do stu osób. Około siedemdziesiąt będą stanowili kucharze, pomocnicy kuchenni, kelnerzy i barmani.

(…) Liczymy koszty na poziomie progu rentowności. Jednak tak się wychowałem i tak będzie w naszej restauracji, że zyskiem będziemy się dzielić. Docelowo chciałbym, aby było to 15-30 procent podstawy wynagrodzenia. Pracownicy będą mieli zapewnione premie, gdy tylko restauracja zacznie zarabiać. Nawet od pierwszego miesiąca - zapewnił Trybuchowski, podkreślając, że nie chcą nikogo wykorzystywać – dodał wspólnik Lewandowskiego.

Jacek Trybuchowicz zapewnił, że właściciele są otwarci na rozmowy, a pracownicy, którzy wykażą się doświadczeniem i umiejętnościami mogą liczyć na wyższe płace.

Sprawa płac to sprawa indywidualna i tak też do tego podchodzimy. Wierzę, że będzie to miejsce przyjazne dla naszych pracowników, gdzie będą mogli rozwijać swoje umiejętności i realizować swoje cele zawodowe – dodał.

Joanna Opozda jest w ciąży?! 'Maleństwa oczekują też Joasia i Antek' >> 

NINE's Restaurant & Sports Bar ma zostać otwarty w III kwartale 2021 roku.

 

 

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.