News

Roger Waters w Polsce – koncerty odwołane przez poparcie dla Putina? Oświadczenie organizatorów

Roger Waters w Polsce – koncerty odwołane przez poparcie dla Putina? Oświadczenie organizatorów

fot. Wikimedia Commons/Roger_Waters_en_el_Palau_Sant_Jordi_de_Barcelona_(The_Wall_Live)_-_04.jpg : Alterna2 http://www.alterna2.com/Kadellar

Roger Waters zapowiedział koncerty 21 i 22 kwietnia 2023 roku w Krakowie. Muzyk znany z występów z Pink Floyd jednak nie zagra w Polsce? 

Post Malone miał wypadek na koncercie. Jak się czuje? >> 

W ostatnim czasie burzę wywołały wypowiedzi Rogera Watersa na temat wojny w Ukrainie.

Muzyk zaznaczył, że uważa, iż dostarczanie broni Ukrainie jest błędem i „dolewaniem oliwy do ognia” w konflikcie, który, zdaniem Watersa, należy jak najszybciej zakończyć. Zdaniem Watersa Stany Zjednoczone mają interes w tym, żeby konflikt zbrojny w Ukrainie trwał jak najdłużej. Ponadto twórca zaznaczył, że „23 miliony Rosjan zginęły, chroniąc nas przed nazistami podczas II wojny światowej” – przypomina stanowisko 79-latka Radio Zet.

Z kolei Polsat News informował o tym, że Roger Waters opublikował w mediach społecznościowych list otwarty do pierwszej damy Ukrainy Ołeny Zełenskiej, w którym nazwał Ukrainę 'państwem skrajnie nacjonalistycznym'.

Koncerty Rogera Watersa w Krakowie odwołane? 

Sprzeciw wobec organizacji koncertów Watersa w Polsce wyraził radny klubu prezydenckiego Łukasz Wantuch. Kraków.wyborcza.pl podała, że jeśli negocjacje o możliwości odwołania koncertów nie przyniosą efektów, radni mają przyjąć uchwałę zakazującą wynajmu gminnych obiektów osobom, które popierają rosyjską inwazję na Ukrainę.

Doda wygrała z Polską w Europejskim Trybunale. Dostanie duże zadośćuczynienie >>

Rzeczniczka prezydenta Krakowa, w rozmowie z „Wyborczą” przyznaje, że sprawa rzeczywiście trafiła do urzędu, a przedstawiciele Tauron Areny Kraków są w kontakcie z organizatorami koncertu (...) i rozmawiają o występie Rogera Watersa w Krakowie – czytamy.

W sieci można znaleźć komentarze od internautów, którzy uważają, że Waters nie powinien grać w Polsce, pojawiły się nawet głosy mówiące o bojkocie.

Roger Waters wystąpi w Polsce? Oświadczenie 

Rezerwacja na wskazane terminy została dokonana przez organizatora (…) w kwietniu 2021 roku. Koncert został ogłoszony 9 września 2022 roku. (...) Przy zawieraniu umów z organizatorami stosuje się zapisy, które dotyczą zobowiązań obu stron. Jeśli któraś ze stron się z nich nie wywiąże, może to oznaczać konieczność zapłaty kar finansowych.

Do koncertów, które miałyby się odbyć w Krakowie zostało jeszcze wiele miesięcy. Słowa artysty dotyczące wojny w Ukrainie, także w Spółce wywołały dyskusję i wiele pytań (…). Decyzję o zasadności realizacji wydarzenia podejmie organizator, uwzględniając szereg czynników, w tym gotowość fanów do zakupu biletów – cytuje oświadczenie Katarzyny Fiedorowicz-Razmus, przedstawicielki Tauron Areny, serwis muzyka.interia.pl.

Melanie C ze Spice Girls: co zdarzyło się przed debiutanckim koncertem? >>

Firma zajmująca się organizacją koncertów Rogera Watersa w Krakowie odmówiła komentarza krakowskiej Gazecie Wyborczej w sprawie burzy po ogłoszeniu występów byłego muzyka Pink Floyd. Poinformowała, że 'nie będzie zajmować stanowiska w sprawie komentarzy internautów czy mediów'.

O wszelkich znaczących zmianach w wydarzeniach klienci są informowani bezpośrednio – przekazano redakcji.

Bilety na koncert Rogera Watersa w Krakowie trafiły do sprzedaży 16 września 2022 roku. Z informacji zamieszczonych na stronie internetowej wynika, że wejściówki są dostępne tylko na koncert planowany 21 kwietnia 2023 roku.

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.