Reklama
placeholder
News

Bohaterka kultowej bajki to lesbijka - przyznał reżyser. Zaskoczeni?

Bohaterka kultowej bajki to lesbijka - przyznał reżyser. Zaskoczeni?

Fot. Flickr.com

Reklama
Reklama
placeholder

Bohaterka kultowej bajki to lesbijka. Przyznał to sam reżyser. Zobaczcie o kogo chodzi! Jesteście zaskoczeni? 

13 Posterunek wróci na antenę?! Cezary Pazura zdradza tajemnicę >>

Velma ze Scooby Doo jest lesbijką

Velma Dinkley – bohaterka produkcji z serii Scooby Doo – jest lesbijką. Jakiś czas temu potwierdził to na Instagramie reżyser i scenarzysta Tony Cervone.

(…) Dziesięć lat temu wyraziliśmy to tak jasno, jak to tylko możliwe. Większość naszych fanów to zrozumiała. Tym, którzy tego nie zauważyli, proponuję przyjrzeć się bliżej. Nie ma tu żadnych rewelacji– czytamy w jego wpisie.

Jak czytamy na stronie ign.com, Cervone dodał w komentarzu do swojego posta, że postać „detektyw w okularach została napisana jako homoseksualna w klasycznej wersji kreskówek”. W tej chwili nie znajdziemy jednak tych wpisów, bo wszystkie zostały usunięte.

Mówiłem to już wcześniej, ale Velma ze „Scooby Doo i Brygady Detektywów” jest lesbijką. Zawsze chcieliśmy, żeby Velma zachowywała się trochę nietypowo, kiedy umawiała się z Kudłatym, bo ten związek był dla niej zły i było jej trudno (…) – cytują wypowiedź reżysera m.in. BuzzFeed i ign.com.

Tony Cervone wyjaśnił też, że Velma ze Scooby Doo była w związku z Marcie Fleach, która w odcinkach o psim detektywie jest znana lepiej jako „Hot Dog Water”.

Józef Pawłowski z filmu Dody narobi szumu w show biznesie? [WIEK, ZDJĘCIA, BIO] >> 

Jakiś czas później scenarzysta James Gunn wyjawił na Twitterze, że Velma miała być „wyraźnie homoseksualna”, ale ostatecznie producenci zdecydowali, żeby zostawić tylko aluzję do orientacji bohaterki.

(…) W 2001 roku, w moim pierwszym scenariuszu, Velma była wyraźnie lesbijką. Ale studio naciskało, żeby to było dwuznaczne, aż wreszcie Velma miała chłopaka – czytamy.

Pierwszy serial z serii Scooby DooScooby Doo, Gdzie Jesteś? powstał w 1969 roku. Głównymi bohaterami są pies Scooby Doo oraz czworo nastolatków: Fred Jones, Daphne Blake, Velma Dinkley i Kudłaty Rogers. Wszyscy rozwiązują zagadki, w których główną rolę odgrywają przestępcy przebrani za duchy lub zjawiska nadprzyrodzone.

Scooby-Doo! - recenzje w sieci. Jak wypada nowa animacja z postaciami Hanna-Barbera? >> 

Łącznie powstało kilkadziesiąt seriali i filmów animowanych oraz filmów aktorskich, które opowiadają o przygodach Scooby Doo i jego przyjaciół. 15 maja 2020 roku w Stanach Zjednoczonych odbyła się premiera nowego filmu – Scooby-Doo! Produkcja ma pojawić się w polskich kinach 21 sierpnia 2020 roku.

 

 

 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama