Reklama
placeholder
News

Sia jest nieuleczalnie chora. Czym jest zespół Ehlersa-Danlosa?

Sia jest nieuleczalnie chora. Czym jest zespół Ehlersa-Danlosa?

Fot. Flickr.com

Reklama
Reklama
placeholder

Sia jest nieuleczalnie chora. Czym jest zespół Ehlersa-Danlosa, z którym zmaga się wokalistka?

Noc spadających gwiazd 8 października 2019. O której oglądać Drakonidy? >> 

Sia choruje na zespół Ehlersa-Danlosa

Sia to wokalistka, która od wielu lat robi karierę w show-biznesie. Jej znakiem rozpoznawczym jest biało-czarna peruka, którą fani mogą oglądać na jej koncertach i w teledyskach. W wywiadach artystka przyznawała, że nie chce być sławna, dlatego ukrywa się przed wzrokiem publiczności i paparazzi. Artystka bardzo chroni swoją prywatność, ale niedawno, za pośrednictwem Twittera, wyznała fanom, że cierpi na poważną chorobę.

Hej, cierpię na chorobę neurologiczną, zespół Ehlersa-Danlosa, która powoduje chroniczny ból. Chciałam tylko powiedzieć tym z Was, którzy cierpią z powodu bólu fizycznego lub emocjonalnego, że bardzo Was kocham, trzymajcie się. Życie jest cholernie trudne. Ból jest demoralizujący, ale nie jesteście sami – napisała w poście.

Przypomnijmy, że w czerwcu 2010 roku Sia, z powodu problemów ze zdrowiem, odwołała wszystkie koncerty i nie wzięła udziału w wydarzeniach, które promowały jej płytę We Are Born. Piosenkarka zdradziła, że walczy z atakami paniki i apatią. Zdiagnozowano u niej także chorobę Gravesa-Basedowa, czyli nadczynność tarczycy.

Wizy do USA zniesione. Kiedy polecimy do Stanów bez zezwolenia? >> 

Zespół Ehlersa-Danlosa – na czym polega choroba?

Zespół Ehlersa-Danlosa to grupa chorób genetycznych, które charakteryzują się nadmierną wiotkością stawów i delikatną skórą. W niektórych z kilkunastu typów choroby, skóra może być też ponadprzeciętnie elastyczna. Szacuje się, że na klasyczną postać zespołu Ehlersa-Danlosa choruje jedna na około 20 tysięcy osób. 

Zespół Ehlersa-Danlosa powoduje przede wszystkim silny ból stawów i zmęczenie, jednak choroba może prowadzić również do problemów ze wzrokiem. Objawem jest też m.in. dużo wolniejsze gojenie się ran.

 

 

 

 

 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama