Reklama
placeholder
News

Sia przyznała, że jest w spektrum autyzmu. Szczere wyznanie artystki

Sia przyznała, że jest w spektrum autyzmu. Szczere wyznanie artystki

fot. flickr/The Wong Way/ YouTube/Sia/

Reklama
Reklama
placeholder

Sia, jedna z najbardziej zagadkowych postaci w show-biznesie, postanowiła podzielić się z fanami osobistą wiadomością. 47-letnia artystka jest w spektrum autyzmu.

Sia wyszła za mąż! Ślub odbył się w rezydencji Dolce & Gabbany >>

Sia - tajemnicza artystka: kariera, życie 

Przez długi czas Sia chciała zachować swoją tożsamość w tajemnicy. Sia Kate Isobelle Furler jest Australijką, która śpiewa, pisze teksty muzyczne i komponuje. Swoją karierę muzyczną zaczęła w ojczystym kraju, a w chwili odniesienia większego sukcesu przeprowadziła się do Nowego Jorku. 47-latka od zawsze nie czuje się komfortowo z ogromem sławy i rozpoznawalnością, z tego powodu na pewien czas ograniczyła swoją twórczość do współprac i komponowania dla innych artystów. Projekty, których podjęła się w tamtym okresie, to m.in. kolaboracja z Davidem Guettą w ramach utworu Titanium oraz Rihanną przy piosence Diamonds. Sia ma na swoim koncie 15 albumów. Ostatni z nich o tytule Music, składa się z piosenek zawartych w filmie o tej samej nazwie, który wyreżyserowała w 2021 roku. 

Film Music opowiada o wzlotach i upadkach całkowicie odmiennych sióstr, które zaczynają kolejny rozdział życia u swojego boku. Główna bohaterka, nieodrywająca uszu od słuchawek, jest w spektrum autyzmu. Rzeczywistość rodzeństwa pokazuje z jednej strony trudy codzienności, z drugiej magiczny świat pełen kolorów, w jakim żyje młodsza siostra.

Wokół tej muzycznej produkcji pojawiło się dużo kontrowersji, i to jeszcze przed oficjalną premierą. Ludzie zaczęli oceniać film przed obejrzeniem, bazując na zwiastunie. Aktorka grająca główną bohaterkę, Maddie Zegler,  znana z występów w teledyskach Sii, jest dziewczynką neurotypową, czyli poza spektrum autyzmu. Internauci gorzko komentowali obsadzenie jej w roli autystycznej postaci, uznając taką decyzję piosenkarki za ignorancję i pobieżne zagłębienie w temat. Sia tłumaczyła swój wybór tym, że próba współpracy z osobami w spektrum autyzmu okazała się porażką, a dodatkowo niektórzy spośród aktorów czuli się niekomfortowo, wprowadzając swoją percepcję na duży ekran.

Sia jest nieuleczalnie chora. Czym jest zespół Ehlersa-Danlosa? >>

Sia w spektrum autyzmu - wyznanie piosenkarki 

Sia bardzo rzadko opowiada o swoim prywatnym życiu. Jednak tak, jak ujęła to w mającym miejsce pod koniec maja wywiadzie, życie we wstydzie i z wieloma tajemnicami sprawia, że tak naprawdę nigdy nie dajemy się naprawdę poznać. W rozmowie z Robem Cesterninoniem w podcaście Rob Has a Podcast wyznała, że jest w spektrum autyzmu, nie precyzując kiedy usłyszała tę diagnozę. Jednak można wywnioskować, że miało to miejsce dwa lata temu, czyli w 2021 roku, ponieważ ujęła tę wiadomość w następujących słowach: "dwa lata temu stałam się naprawdę sobą".

Przez 45 lat czułam, że publicznie muszę ciągle 'zakładać mój ludzki garnitur' (...)  Jestem w spektrum, jestem w terapii i, cóż, dużo się dzieje - wyznała Sia w podcaście Rob Has a Podcast.

Billie Eilish ostro do krytyków swojego wyglądu. 'Byłam totalnie ZNISZCZONA' >>

Poniżej znajduje się cała wypowiedź Sii - od minuty 10:30:

MUSIC - zwiastun filmu w reżyserii Sii

 

 

Źródło zdjęcia głównego: https://www.flickr.com/photos/thewongway/305886925/in/photolist-t2Kwv-8Qwmgz-J2h6QM-4HKTZC-3ubBm-4yX4Uz-PokcGm-b9ZhL-2kYTq6J-4z2inE-GkciRS-4Lar1d-4jLFeZ-ZsqZid-7pXEL-a7cdCH-a5RZe1-t2Kca-5HtawS-4V1kZG-7gfGZw-4z2mrQ-QCfkRv-8o4jbf-2kS5cK8-8QwmdM-4yX9b8-c3K67-2mrqnXb-9Dx6XR-4z2i6U-4z2huC-t2KoY-t2KfR-5HoRLk-t2KyH-t2Khd-8o19B4-8o4j35-2kYh1MA-t2KXt-5HtaRE-5L1FRe-9tMdTX-t2KEn-t2Kig-t2KD9-tUCaR-t2KU5-4yX3fa
Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama