News

Kim jest Słowik - nowy 'boss' federacji MMA Marcina Najmana? Wiek, wyroki, odsiadki i inne współprace

Kim jest Słowik - nowy 'boss' federacji MMA Marcina Najmana? Wiek, wyroki, odsiadki i inne współprace

fot. YouTube.com/Marcin Najman Official

Marcin Najman ogłosił szefa federacji MMA-VIP. Na konferencji przed MMA-VIP 4 okazało się, że został nim Andrzej Zieliński, znany pod pseudonimem Słowik.

Leksiu komentuje aferę ze swoim udziałem. Dlaczego filmik Konopskyyego zniknął z sieci? >>

MMA-VIP 4 – data. Słowik nowym szefem 

MMA-VIP 4 ma odbyć się 25 lutego 2022 roku. Na konferencji, która miała miejsce 8 stycznia, Marcin Najman przedstawił nowego wspólnika, który został nazwany „bossem”. Włodarz MMA-VIP wszedł na scenę w smokingu i masce, towarzyszyła mu muzyka z filmu Ojciec Chrzestny.

Współpracownikiem Marcina Najmana został były szef mafii pruszkowskiej, Andrzej Zieliński ps. Słowik.

Antek Królikowski: awantura z ojcem Opozdy zakończona wystrzałem z broni. Co się stało? >> 

Na Marcina Najmana spadła fala krytyki za współpracę z gangsterem. Warto dodać, że na najbliższej gali MMA-VIP widzowie mają zobaczyć walkę między Najmanem a Mirosławem Dąbrowskim, znanym jako Misiek z Nadarzyna, w przeszłości również związanym z gangiem pruszkowskim.

Radny Kielc, Marcin Stępniewski, poinformował na Twitterze, że miasto wstępnie wycofało się z podpisania umowy z MMA-VIP.

(…) Andrzej Zieliński za swoje błędy, za swoje grzechy, tutaj te doczesne, odsiedział wyroki. Wyszedł niedawno na wolność. Wielu z was zarzuca mi to, że ja dałem mu możliwość dałem mu szansę, aby funkcjonował w legalnym interesie – cytuje komentarz Marcina Najmana ws. współpracy ze Słowikiem portal silesion.pl.

Jason Derulo wdał się w bójkę, bo… pomylono go z Usherem? >>

Słowik – kim jest Andrzej Zieliński?

Andrzej Franciszek Zieliński urodził się 16 maja 1960 roku w Stargardzie, jako Andrzej Banasiak. Jest jednym z najbardziej znanych przestępców, był jednym z przywódców gangu pruszkowskiego. 61-latek z zawodu jest fryzjerem.

Słowik – gangster, żona

Nazwisko Zieliński, Słowik przyjął po byłej żonie Monice Zielińskiej, z którą wziął ślub w 1995 roku w Las Vegas.  Słowikowa została oskarżona o kierowanie grupą przestępczą, ponad dwa lata przebywała w areszcie.

Słowik, Andrzej Zieliński – wyroki

Możemy znaleźć informacje, że Słowik ma na swoim koncie między innymi kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, włamania, napady, kradzieże, ściąganie haraczy i wymuszenia. W 1978 roku został skazany na półtora roku więzienia za kradzież i rozbicie Fiata 126.  Miał to być pierwszy raz, kiedy Słowik trafił w ręce policji.

Słowik był poszukiwany międzynarodowym listem gończym. W 2001 roku, w Hiszpanii, został zatrzymany przez służby specjalne CBŚ.

Słowik był oskarżony o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą i o nakłanianie do zabójstwa Komendanta Głównego Policji Marka Papały. Według przekazywanych informacji, przyczyniły się do tego zeznania Jarosława Masy Sokołowskiego.

W 2004 roku Słowik został skazany na 6 lat więzienia za kierowanie gangiem pruszkowskim. W 2012 roku media informowały, że Andrzej Zieliński został uniewinniony ze wszystkich zarzutów w „sprawie mafii pruszkowskiej”. Rok później mówiło się o uniewinnieniu go od zarzutu zlecenia zabójstwa Marka Papały. W sierpniu 2013 roku Słowik wyszedł na wolność.

W 2017 roku Słowik był jednym z aresztowanych pod zarzutem m.in. wyłudzania pieniędzy z podatku VAT. W lutym 2021 roku media informowały, że Słowik znowu jest na wolności.

Fame MMA: Smolasty wraca do oktagonu. Kiedy walka? >>

Słowik, Malik Montana, Tede – teledysk

Na początku 2016 roku było głośno o tym, że Słowik pracuje z Malikiem Montaną i Tedem nad teledyskiem do singla Big Poppa.

Andrzej Słowik Zieliński – książka

Andrzej Słowik Zieliński jest autorem książki Skarżyłem się grobowi… . Autobiografia po raz pierwszy ukazała się w 2001 roku.

Co to jest demiseksualność? Sandra Kubicka się z tym utożsamia >>

Odwróceni – postać Słowika w serialu? Alfabet Mafii 

W 2007 roku miał premierę serial Odwróceni, który opowiada historię członka gangu pruszkowskiego. Prawdopodobnie postać Andrzeja Basiaka ps. Mnich (w tej roli Andrzej Zieliński) była wzorowana na Słowiku.

Słowik był jednym z bohaterów serialu dokumentalnego Alfabet Mafii. 

 

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.