Reklama
placeholder
News

Steve Harwell nie żyje. To on założył zespół Smash Mouth

Steve Harwell nie żyje. To on założył zespół Smash Mouth

fot. youtube: SMASH MOUTH

Reklama
Reklama
placeholder

Steve Harwell zmarł w wieku 56 lat. Wokalista zespołu Smash Mouth przegrał walkę z chorobą. 

Joe Jonas i Sophie Turner rozwodzą się? To on ma chcieć zakończyć małżeństwo >>

Steve Harwell nie żyje

Steve Harwell zmarł w poniedziałek 4 września 2023 roku. Wokalista założył Smash Mouth w 1994 roku wraz z Gregiem Campem i Paulem de Lisle. Amerykański zespół był znany z hitowych utworów takich jak All Star czy I'm A Believer, które zyskały szczególną popularność po tym, jak pojawiły się w filmie ShrekSteve Harwell od lat miał poważne problemy z sercem i cierpiał na kardiomiopatię. Poza tym od pewnego czasu zmagał się z niewydolnością wątroby, przez co niedługo przed swoim odejściem musiał trafić pod stałą opiekę lekarzy w hospicjum. Wokalista przegrał walkę z chorobą i zmarł otoczony rodziną i przyjaciółmi w swoim domu w Idaho.

Timbaland, Nelly Furtado i Justin Timberlake wrócili z nową piosenką. Zobaczcie teledysk do Keep Going Up >>

O śmierci Steve'a Harwella poinformował jego menadżer, Robert Haynes. Kilka godzin wcześniej mężczyzna ogłosił, że wokaliście zostało zaledwie kilka dni życia. Na oficjalnym profilu zespołu Smash Mouth pojawił się następujący wpis pożegnalny:

Steve Harwell był prawdziwym amerykańskim oryginałem. Postacią większa niż życie, która wystrzeliła w niebo niczym rzymska świeca. Steve powinien zostać zapamiętany za swoje niezwykłe skupienie i pełną pasji determinację w dążeniu do osiągnięcia sukcesu w popie. Fakt, że osiągnął ten niemal niemożliwy cel przy bardzo ograniczonym doświadczeniu w branży muzycznej, czyni jego osiągnięcia jeszcze bardziej niezwykłymi. Jego jedynymi narzędziami pracy był niepohamowany urok osobisty, charyzma, nieustraszona lekkomyślność i ambicja. (...) Steve żył w 100% na pełnym gazie. Zanim się wypalił, płonął jasno w całym wszechświecie. (...) Spoczywaj w pokoju ze świadomością, że celowałeś w gwiazdy i magicznie osiągnąłeś swój cel.

Smash Mouth - All Star

 

Smash Mouth - I'm A Believer

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama