News

Światełko do Nieba znika z placu Defilad! Gdzie finał WOŚP 2020?

Światełko do Nieba znika z placu Defilad! Gdzie finał WOŚP 2020?

Wikimedia Commons/Adam Kliczek

Światełko do Nieba znika z placu Defilad! Wiadomo gdzie odbędzie się finał WOŚP 2020. To może Was zaskoczyć! 

WOŚP 2019: jest ostateczna kwota zbiórki! Padł REKORD >> 

WOŚP 2020: data, hasło

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy powstała w 1993 roku. Od tamtej pory co roku organizuje zbiórkę, z której dochód zostaje przekazany na zakup sprzętu medycznego. Do tej pory WOŚP grało m.in. na rzecz dzieci z chorobami serca oraz godnej opieki medycznej dla seniorów.

Niedawno ogłoszono, że 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostanie zorganizowany 12 stycznia 2020 roku pod hasłem: Wiatr w Żagle.

WOŚP 2020: data, cel i hasło 28. Finału ogłoszone! >> 

WOŚP 2020: cel zbiórki

WOŚP 2020 będzie grało na rzecz dziecięcej medycyny zabiegowej. Zebrana kwota zostanie przekazana na zakup sprzętu, który jest niezbędny do ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy skoncentruje się przede wszystkim na chirurgii ogólnej, kardiochirurgii oraz neurochirurgii.

Celem 28. Finału WOŚP jest też wyposażenie oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej w niezbędne sprzęty, m.in.: inkubatory, monitory, respiratory, strzykawki automatyczne oraz ultrasonografy i echokardiografy.

WOŚP 2019 z tragedią w tle >> 

WOŚP 2020: nowa lokalizacja

Inaczej niż w poprzednich latach w 2020 roku Miasteczko WOŚP nie stanie na placu Defilad w Warszawie. 17 października Jerzy Owsiak opublikował na swoim Facebooku filmik, w którym poinformował o nowej lokalizacji. W 2020 roku Miasteczko Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy stanie w dwóch miejscach – na placach Bankowym i Teatralnym w Warszawie.

(…) Gramy na placu Bankowym, tam koncerty, tam scena, fantastyczny line-up, będziecie się bawili fantastycznie! (…) – powiedział Owsiak.

Nobel dla Owsiaka!? 'Komitet Norweski przyjął nominację' - co to oznacza? >> 

Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dodał, że na warszawskim placu Teatralnym, tuż przy Operze Narodowej, staną z kolei namioty oraz studio, z którego WOŚP 2020 będzie transmitowane.

Na razie nie wiadomo, w którym miejscu zabłyśnie warszawskie Światełko do Nieba, jednak możemy przypuszczać, że zaświeci ono na placu Bankowym. Przypominamy, że w czasie Światełka do Nieba wszyscy, którym idee Fundacji WOŚP są bliskie „wysyłają w niebo” światło w postaci np. zapalonej zapałki, świeczki, pochodni czy sztucznych ogni.

Weźmiecie w tym roku udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy?

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj