News

WOŚP 2020: data, cel i hasło 28. Finału ogłoszone! Sprawdzamy szczegóły

WOŚP 2020: data, cel i hasło 28. Finału ogłoszone! Sprawdzamy szczegóły

Fot. Wikimedia Commons/Ralf Lotys (Sicherlich)

Ogłoszono datę cel i hasło 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kiedy WOŚP 2020?

Jurek Owsiak – wiek, żona, dzieci, wykształcenie >> 

WOŚP 2020: data, cel, hasło zbiórki

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy powstała w 1993 roku z inicjatywy m.in. Jerzego Owsiaka i jego żony – Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak. Od tamtej pory WOŚP gra co roku. Za każdym razem na konto Orkiestry wpływały rekordowe sumy, które w całości zostały przekazane na zakup sprzętu medycznego. W ciągu 27 lat WOŚP grało m.in. na rzecz dzieci z chorobami serca oraz godnej opieki medycznej dla seniorów.

Kiedy WOŚP 2020? Niedawno na oficjalnej stronie fundacji ogłoszono, że 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostanie zorganizowany 12 stycznia 2020 roku pod hasłem: Wiatr w Żagle.

WOŚP 2019 z tragedią w tle >> 

Na jaki cel tym razem zostanie przeznaczony dochód ze zbiórki? WOŚP 2020 będzie grało na rzecz dziecięcej medycyny zabiegowej. Pieniądze zostaną przekazane na zakup sprzętu, który jest niezbędny do ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy skoncentruje się przede wszystkim na chirurgii ogólnej, kardiochirurgii oraz neurochirurgii.

Celem 28. Finału WOŚP jest również wyposażenie oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej w niezbędne sprzęty. Chodzi o zakup m.in.: inkubatorów, monitorów, respiratorów, strzykawek automatycznych oraz ultrasonografów i echokardiografów.

Gdańsk żegna swojego prezydenta piosenką Sound of Silence >> 

WOŚP 2019: rekordowa zbiórka

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się pod hasłem: Pomaganie Jest Dziecinnie Proste. W wydarzeniu brało udział 120 tysięcy wolontariuszy z całego świata. W 2019 roku WOŚP zebrała 175 938717, 56 złotych, czyli o prawie 50 milionów złotych więcej niż rok wcześniej! Cała kwota z WOŚP 2019 została przekazana na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

WOŚP 2019: jest ostateczna kwota zbiórki! Padł REKORD >> 

Ostatnia Puszka Prezydenta Pawła Adamowicza

Ogromnym sukcesem okazała się zbiórka zorganizowana przez Patrycję Krzymińską z Borkowa k. Gdańska. Kobieta, poruszona tragiczną śmiercią prezydenta Pawła Adamowicza podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, postanowiła zorganizować zbiórkę pieniędzy na Facebooku. Akcja Zapełnijmy Ostatnią Puszkę Pana Prezydenta dla WOŚP stała się największą publiczną zbiórką facebookową w Europie. Wspierali ją mieszkańcy nie tylko Polski, lecz także m.in. USA, Włoch i Japonii.  Celem Patrycji Krzymińskiej było zebranie 1000 złotych. Ostatecznie do Ostatniej Puszki Prezydenta Pawła Adamowicza trafiły aż… 15 990 562 złote!

Przypominamy, że jeden z internautów postanowił zorganizować jeszcze jedną zbiórkę, by pomóc Patrycji Krzymińskiej zebrać przynajmniej 16 milionów złotych. Celem akcji Hej Pati! Zgubiłaś Coś było 10 tysięcy złotych, a udało się osiągnąć kwotę prawie o 2 tysiące wyższą (11 761 złotych).

Gracie z Orkiestrą w tym 2020 roku?

 

 

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.