News

Sylwia Lipka szczerze o anoreksji. 'Byłam świetnym kłamcą'

Sylwia Lipka szczerze o anoreksji. 'Byłam świetnym kłamcą'

fot. Instagram.com/sylwialipka_music

Sylwia Lipka opowiedziała o anoreksji. W szczerej rozmowie piosenkarka ujawniła jaki wpływ na jej życie miała choroba.

Jakiś czas temu 25 latka nagrała filmik, w którym wspominała sytuację, do której doszło na planie tanecznego show. Jeden z tancerzy powiedział Sylwii Lipce, że jest gruba. Osobą, która skomentowała w ten sposób wygląd influencerki miał być Jan Kliment.

Sylwia Lipka gorzko wspomina taneczne show. Walczyła z anoreksją, usłyszała, że jest gruba >> 

Sylwia Lipka o anoreksji. Szczerze opowiedziała o chorobie

Wokalistka udzieliła wywiadu na temat choroby w Dzień Dobry TVN. Zaburzenia odżywiania pojawiły się u Sylwii Lipki, kiedy miała 17 lat.

Stawiałam moje pierwsze kroki w show-biznesie. Zaczęłam się porównywać do innych gwiazd, a że krążyłam pomiędzy moim rodzinnym miastem Knurowem, teatrem w Zabrzu i pracą w Warszawie, to rzadko bywałam w domu i rodzice nie mieli kontroli nad tym, co jem. Gdy przeprowadziłam się do własnego mieszkania, wpadłam w tok objadania się – wyjaśniła w programie.

Sylwia Lipka twierdziła, że musi zmniejszyć wagę – w ciągu 4 miesięcy schudła 35 kilogramów.

(…) Prawda jest taka, że byłam świetnym kłamcą. Kiedy mdlałam z wycieńczenia, to mówiłam, że po prostu nie mogę złapać oddechu, bo mam astmę. Kiedy miałam wielkie siniaki na nogach, to mówiłam: „Jestem wegetarianką i po prostu brakuje mi żelaza”. Kiedy widziałam kolejne numerki, które spadały na wadze i w moich rozmiarach, byłam najszczęśliwsza na świecie – wyznała Sylwia Lipka.

reZigiusz: dziewczyna youtubera miała udar. Opowiedziała o swoim stanie >>

Podczas rozmowy, Sylwia Lipka powiedziała co przyniosła jej anoreksja.

Dała mi jeszcze większe zapętlenie się w chorobach psychicznych. Dała mi to, że rzeczywiście poszłam po pomoc, ale zabrała mi bardzo wiele. Nawet nie jestem w stanie powiedzieć co, ale chęci do życia chociażby.

Sylwia Lipka mówiła o tym, że pewnego dnia zaczęła wymiotować krwią. Przyjaciele zawieźli piosenkarkę do szpitala, a ona z niego uciekła.

Naprawdę, ja nie chciałam tej pomocy, ale zaczęli przerabiać moje zdjęcia. (…) To były zdjęcia, na których wyglądałam po prostu jak kościotrup, jak same kości. (…) Zobaczyłam, że ok, może rzeczywiście zacznę przyznawać, że to jest błąd, że to jest problem.

Billie Eilish ma zespół Tourette'a. Udzieliła wyjątkowego wywiadu i opowiedziała o chorobie >>

Sylwia Lipka dodała, że nie chciała, żeby jej odchudzanie było przykładem dla fanów, szczególnie tych młodszych.

Artystka nadal jest pod opieką specjalistów.

 

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.