Reklama
placeholder
News

Raper Szpaku usłyszał wyrok za atak z maczetami w Morągu

Raper Szpaku usłyszał wyrok za atak z maczetami w Morągu

fot. YouTube/GUGU/

Reklama
Reklama
placeholder

Szpaku dopuścił się ataku na Damiana G., którego uznał za winnego podpalenia samochodu swojego przyjaciela w 2020 roku. Raper postanowił wymierzyć mężczyźnie karę osobiście. Jaki usłyszał wyrok?

Z ostatniej chwili: Tina Turner zmarła po długiej chorobie [oświadczenie, biografia] >>

Szpaku - atak na Damiana G.

Atak ze strony rapera dotarł do informacji publicznej w 2022 roku i miało do niego dojść na początku 2021 roku. Mateusz Sz., znany w przemyśle muzycznym jako Szpaku, usłyszał w maju 2023 roku wyrok w sprawie pobicia Damiana G. Raper wraz z kolegami dopuścił się wtargnięcia na prywatny teren Nikoletty M. w Morągu, gdzie zgromadzeni zaatakowali swoją ofiarę w grupie. Mężczyźni ubrani w kominiarki byli wyposażeni w maczety oraz kije bejsbolowe. 

Poszkodowany został uznany przez Mateusza Sz. za zasługującego na wymierzenie sprawiedliwości w związku ze zniszczeniem samochodu jednego ze znajomych rapera we wrześniu 2020 roku. Obecnie 26-letni Damian znajdował się na liście podejrzanych w tej sprawie, ale został uniewinniony przez sąd. Szpaku, przekonany o tym, że to właśnie on jest winny całego zajścia, postanowił "wymierzyć sprawiedliwość" osobiście.

Adek WWA nie żyje. Raper zmagał się z problemami >>

Szpaku - wyrok za atak z maczetami 

23 maja raper usłyszał wyrok: jest zobowiązany zapłacić karę 30 tysięcy złotych, dodatkowo przekazać poszkodowanemu 10 tysięcy złotych w ramach zadośćuczynienia, a na rzecz pokrzywdzonych - Nikoletty M. i Joanny Rz. - przekazać 5 tysięcy złotych. Pozostali oskarżeni zobligowani są do zapłacenia po 2,5 tysięcy złotych każdemu z pokrzywdzonych w związku z doznaną krzywdą. Ponadto, Szpaku wraz ze znajomymi biorącymi udział w zdarzeniu, mają zakaz zbliżania się do Damiana G. i Nikoletty M. na pięć lat. 

Podczas trwania rozprawy sądowej Nikoletta M., będąca właścicielką terenu, na którym doszło do ataku, oraz świadkiem brutalnego ataku, zasłabła, co wymagało wezwania pogotowia.

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama