News

Grammy 2022: nominacja dla Taylor Swift wycofana. O co chodzi?

Grammy 2022: nominacja dla Taylor Swift wycofana. O co chodzi?

fot. YouTube.com/Taylor Swift

Taylor Swift była wymieniona wśród autorów nominowanych do nagrody Grammy 2022 za płytę Sour Olivii Rodrigo. 5 grudnia 2021 roku Narodowa Akademia Sztuki i Techniki Rejestracji poinformowała o wycofaniu nominacji. 

Grammy 2022 – nominacje. Justin Bieber, Ariana Grande, Billie Eilish, kto jeszcze? >> 

Taylor Swift usunięta z nominacji do Grammy 2022 

Jak się okazało, nominacja została przyznana przez pomyłkę, bo w rzeczywistości Taylor Swift, Jack Antonoff i St. Vincent nie byli aktywnie zaangażowani w tworzenie albumu Sour.

New York Times wyjaśnia, że miesiąc po wydaniu Sour, Taylor Swift, Jack Antonoff i St. Vincent (Annie Clark) zostali wymienieni w piosence Olivii Rodrigo deja vu, ponieważ wskazano na podobieństwa między tą piosenką a Cruel Summer Taylor Swift z 2019 roku.

Akademia, która przyznaje Grammy, wyróżnia większość autorów piosenek do nagrody dla albumu roku, ale nie bierze pod uwagę autorów sampli lub interpolacji (fragmentu utworu, który został nagrany wcześniej i użyty w kolejnym utworze).

W oświadczeniu Grammy przekazało, że zgodnie z aktualnymi wytycznymi Grammy, jako autorzy piosenek interpolowanego utworu, Taylor Swift, Jack Antonoff i  St. Vincent nie są nominowani w kategorii albumu roku za ‘Sour’.

BTS robią przerwę w karierze! Dlaczego i kiedy wrócą? >>

Taylor Swift i Jack Antonoff nadal mają szansę na Grammy 2022 za album Evermore.

64. ceremonia wręczenia Grammy odbędzie się 31 stycznia 2022 roku w Los Angeles.

 

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu Informacje o nadawcy
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.