News

TikTok pozwany! Chodzi o urazy psychiczne

TikTok pozwany! Chodzi o urazy psychiczne

fot. Pixabay.com

TikTok został pozwany przez 10 tysięcy byłych moderatorek i moderatorów, którzy skarżą się na trudne warunki pracy. Domagają się m.in. odszkodowania za urazy psychiczne.

TikTok otworzy restauracje. TikTok Kitchen z najpopularniejszymi daniami w aplikacji >> 

TikTok pozwany za trudne warunki pracy

Wirtualne Media donoszą, że 23 grudnia 2021 roku w sądzie federalnym w Los Angeles złożono pozew przeciwko właścicielowi serwisu TikTok. Wnioskodawcy uważają, że ochrona ich zdrowia psychicznego została zaniedbana.

Moderatorki i moderatorzy twierdzą, że TikTok wymagał od nich pracy w zawrotnym tempie –  oglądania setek wideo w czasie 12-godzinnych zmian. Na ocenę jednej treści było maksymalnie 25 sekund, moderowano po kilkanaście filmów jednocześnie. W czasie pracy, moderatorzy i moderatorki mieli mieć do dyspozycji tylko jedną dłuższą przerwę na lunch (1 godzinę) i dwie krótsze (po 15 minut).

Elon Musk wszczepi ludziom mikroczipy mózgowe już w 2022 roku? To możliwe >>

Pracownicy kontrolujący treści na TikToku regularnie byli narażeni na kontakt z pornografią dziecięcą, scenami gwałtów, mordów czy okaleczeń. Candie Frazier, która zainicjowała złożenie pozwu, mówi, że w pracy musiała oglądać makabryczne filmy, m.in. z „dziwacznym kanibalizmem”, strzelaninami w szkołach i samobójstwami. Kobieta przez pracę dla TikToka ma zmagać się z zespołem stresu pourazowego (PTSD), nocnymi koszmarami i problemem ze snem.

Osoby, które podpisały się pod pozwem, chcą nie tylko odszkodowania za wyrządzone szkody na zdrowiu psychicznym, lecz także sądowego nakazu, który zobowiąże właściciela TikToka do stworzenia funduszu medycznego dla swoich moderatorów.

TikTok i trudne warunki pracy? Stanowisko firmy

TikTok przekazał oświadczenie agencji Bloomberg, w którym podkreślił, że „stara się promować troskliwe środowisko pracy dla swoich pracowników i podwykonawców”.

Nasz zespół ds. bezpieczeństwa współpracuje z firmami zewnętrznymi w krytycznej pracy mającej na celu pomoc w ochronie platformy i społeczności TikTok, a my nadal rozszerzamy zakres usług wellness [dbanie o dobrostan - przyp.], tak by moderatorzy czuli się wspierani psychicznie i emocjonalnie – cytują wypowiedź rzeczniczki prasowej TikToka Wirtualne Media.

Najbardziej znienawidzone słowo roku 2021 wybrane. Zaskoczeni? >>  

Czytamy, że właściciel TikToka, razem z Facebookiem i YouTubem, przygotowali wytyczne, które mają pomóc moderatorom radzić sobie ze stresem związanym z ich pracą. Chińska platforma miała nie zdążyć z wdrożeniem zasad, do których należą m.in. zapewnienie wsparcia psychologów i skrócenie czasu pracy do 4 godzin dziennie.

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.