News

Synowie Tiny Turner - tragiczna historia dzieci gwiazdy

Synowie Tiny Turner - tragiczna historia dzieci gwiazdy

fot. YouTube/Tina Turner/

Tina Turner była cenioną gwiazdą na międzynarodowej scenie muzycznej. Piosenkarka zmarła 24 maja 2023 roku w wieku osiemdziesięciu trzech lat. Jak wygląda historia jej dzieci?

Z ostatniej chwili: Tina Turner zmarła po długiej chorobie [oświadczenie, biografia] >>

Tina Turner - kim była?

Tina Turner rozwijała się w wielu dziedzinach artystycznych, m.in. śpiewała, występowała w musicalach, pisała teksty piosenek oraz zajmowała się choreografią. Artystka, nazywana "królową rock and rolla", sprzedała ponad 180 milionów płyt muzycznych na całym świecie. Tina zaczęła chorować niedługo po ślubie z drugim mężem, Erwinem, w 2013 roku, doznając udaru. Niedługo potem zdiagnozowano u niej raka jelita grubego i niewydolność nerek. W 2017 roku przeszła konieczną operację, a dawcą sprawnej nerki był mąż Bach, z którym Tina była w bliskiej, szczęśliwej relacji aż do śmierci.

Tina Turner w świecie kina - nie tylko Mad Max i GoldenEye >>

Tina Turner - dzieci

Pierwszy syn Tiny Turner, Raymond Craig Turner, urodził się w 1958 roku, gdy miała zaledwie 18 lat. Raymond przyszedł na świat w wyniku jej, z początku romantycznej, choć burzliwej relacji z saksofonistą - Raymondem Hillem. Para miała wyraźne trudności w porozumiewaniu się, a piosenkarka wybrała mężczyznę na ojca swojego dziecka głównie ze względu na to, że muzyk był w jej odczuciu przystojny. Rozstali się jeszcze przed narodzinami syna - Raymond Craiga. Raymond Craig Turner, najstarszy biologiczny syn Tiny Turner, zginął w wieku sześćdziesięciu lat, w wyniku rany postrzałowej w 2018 roku. Uznano jego śmierć za samobójczą. Rok po tym wydarzeniu piosenkarka otworzyła się bardziej na temat relacji z synem, a w jednym z wywiadów powiedziała, że podejrzewała, iż Raymond mógł czuć się samotny.

Pierwszym mężem Tiny Turner był Ike Turner, za którego wyszła w 1962 roku. Tina przyznała, że czuła się przymuszona do przyjęcia zaręczyn i od czasu bliższego poznania muzyka zaczynała coraz bardziej tracić kontrolę nad swoimi wyborami. Jeszcze przed ślubem pary, na świat przyszedł drugi syn Tiny - Ronnie Turner. Pierwszy mąż Tiny zachowywał się agresywnie i stosował przemoc w życiu codziennym pary. Tina przez wiele lat znajdowała się pod jednym dachem ze swoim oprawcą. Piosenkarka odniosła się do dawnej rzeczywistości, jaka miała miejsce podczas jej związku małżeńskiego z Ike, w autobiograficznej książce My Love Story, wydanej w 2018 roku, słowami:

Używał mojego nosa jako worka treningowego tak wiele razy, że czułam smak krwi spływającej do gardła, kiedy śpiewałam. Nie mogłam sobie przypomnieć, jak to jest nie mieć podbitego oka. Najbliżsi ludzie widzieli, co się dzieje, ale nie mogli go powstrzymać: każda próba udzielenia mi pomocy sprawiała, że stawał się jeszcze bardziej brutalny.

Wiążąc się z Ike Turnerem, artystka zaadoptowała Ikę Jr. i Michaela. Ike Jr. w wywiadzie dla Daily Mail przyznał, że Tina po przeprowadzce do Szwajcarii w 1994 roku zerwała z nimi kontakt i postanowiła żyć nowym życiem, u boku drugiego męża, Erwina Bacha.

Drugim biologicznym synem Tiny był Ronnie Turner, który, tak samo jak mama, chciał zaistnieć w show-biznesie. W latach 90. pojawił się m.in. w filmie What's Love Got to Do With It. Ronnie odszedł z tego świata w 2022 roku w wyniku powikłań po długotrwałej chorobie. Zmagał się z rakiem jelita grubego oraz miażdżycą, miał również problemy z oddychaniem. Było to ogromną tragedią w życiu artystki, gdyż niedługo przed śmiercią 62-letniego syna jego stan się wyraźnie poprawiał. Tina wspominała syna, pisząc w mediach społecznościowych:

Ronnie, odchodzisz zbyt szybko z tego świata. W żałobie zamykam oczy i myślę o tobie, mój kochany synu


Jej relacja z synami nie była za bardzo głęboka, ale piosenkarka robiła co w jej mocy, by zapewnić im dobre warunki życia. Tina, będąc jeszcze żoną Ike Turnera, starała się stwarzać pozory ułożonej rodziny dla swoich adoptowanych synów ze strony męża, do czasu, aż nie miała w sobie sił, by żyć w świecie iluzji. Ike Jr. oraz Michael mieli sporadyczny kontakt z rodzicami, ponieważ większość czasu małżeństwo spędzało na koncertowaniu i pracowaniu nad swoją karierą. 

 

 

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.