Reklama
placeholder
News

Twoja Stara jest 'królową klaunów'. Skąd pomysł na ten przydomek?

Twoja Stara jest 'królową klaunów'. Skąd pomysł na ten przydomek?

fot. instagram.com/twoja___stara/

Reklama
Reklama
placeholder

Twoja Stara jest wyjątkowo wyróżniającą się drag queen, która sprawdziła się niedawno w roli mentorki w nowym programie telewizyjnym. Mówi o sobie, że jest "matką, której nie mieliście i mieć nie chcecie", a także "królową klaunów". Co Piotr robi w wolnym czasie?

Himera rozpoczęła swoją przygodę z dragiem... przypadkiem. Co wiemy o Stasiu? >>

Twoja Stara - ile ma lat i skąd pochodzi?

Na razie nie wiadomo, ile Piotr Buśko ma lat oraz skąd pochodzi.

Twoja Stara - kariera

Twoja Stara jest - jak to sama ujęła - matką i założycielką cyklu Twój Drag Brzmi Znajomo, w którym polskie drag queen w odpowiednich stylizacjach naśladują znane postaci z internetu i show-biznesu. Do tego ma swój podcast o nazwie Twoja Stara nadaje. W 2020 roku miała miejsce premiera piosenki Technikolor. Utwór, który pojawił się na kanale wytwórni Kayax, zaśpiewały Twoja Stara, Shady Lady i Lola Eyeonyou Potocki.

W wolnym czasie Piotr tworzy "Runway-projekty", czyli szkice wymyślonych przez siebie kreacji. Inspiruje się danym pokazem, wybiegiem czy tematem odcinka RuPaul’s Drag Race. Czasem też tworzy stylizacje na wzór podziwianych przez siebie fikcyjnych postaci czy nawet samych zjawisk i przestrzeni (np. House of Visage).

Piotr wspiera społeczność LGBT+ i wypowiada się publicznie o problemach, jakie w Polsce mają osoby do niej należące.

Adelon to jedna z najsłynniejszych polskich drag queen. Co wiadomo o Łukaszu? >>

Twoja Stara - drag queen

17 lutego 2024 roku Twoja Stara obchodziła swoje sceniczne urodziny. Jej debiut w dragu miał miejsce 7 lat temu. Obecnie występuje na terenie całej Polski. Bycie drag queen jest dla Piotra przeżyciem wyzwalającym, dzięki któremu może wydobyć z siebie wenę oraz tworzyć za pomocą ubrań i makijażu prawdziwe dzieła sztuki. W tym, co robi, ważna jest dla niego autentyczność. Piotr powtarza w wywiadach, że jest otwarty na nowe możliwości oraz lubi rozwój i próbowanie nowych rzeczy.

Twoja Stara jest postacią wyjątkową. Charakterystyczną cechą wyglądu tej drag queen są widoczne i często podkreślane brokatem wąsy. Piotr przyznał, że ten męski pierwiastek jest rodzajem kompromisu - połączeniem między dwoma światami : dragu i jego życia codziennego. Osobiście nie wyobraża sobie życia bez swoich ukochanych wąsów. Pseudonim, jaki wybrał Piotr, ma szokować i "łamać stereotypy". Gdy słyszymy "Twoja Stara", w naszym umyśle pojawia się wiele obrazów i każdy z pewnością wyobrazi sobie zupełnie inną postać. Piotr chce "wstrząsać" ludźmi i wyznaczać nowe trendy.

Twoja Stara określa się też mianem "królowej klaunów" m.in. przez inspirowanie się komedią i satyrą w czasie przygotowywania swoich występów. 

Gąsiu z wykształcenia jest aktorem. Co jeszcze wiadomo o Macieju? >>

Twoja Stara - Instagram

Piotra znajdziecie na Instagramie pod nazwą @twoja___stara. Obecnie jego profil obserwuje ponad 19 tysięcy użytkowników. 

 

 

 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama