News

Używana odzież w sieciówkach? H&M jest pierwszy

Używana odzież w sieciówkach? H&M jest pierwszy

Fot. Flickr.com

W sieciówkach kupimy używaną odzież? H&M jako pierwszy testuje czy taki patent się sprawdza. Myślicie, że to dobry pomysł?

Nowa marka trafia do Polski. Kiedy otwarcie luksusowego butiku? >> 

Bardzo możliwe, że już niedługo lumpeksy nie będą się kojarzyły wyłącznie z ulicznym sklepem, lecz także najpopularniejszymi markami i centrami handlowymi. Jak czytamy na Business Insider Polska za taką zmianą przemawiają dwa czynniki – polski rynek second handów sięga nawet 6 miliardów złotych, poza tym coraz więcej Polaków żyje w stylu zero waste, który zakłada marnowanie jak najmniejszej ilości rzeczy.

Primark w Polsce będzie później. Kiedy otwarcie sieciówki? >> 

Pierwszą dużą sieciówką, która weszła na rynek second handów jest H&M. Od niedawna firma testuje sprzedaż używanej odzieży online. Na razie eksperyment został przeprowadzony tylko w Szwecji, gdzie powstała marka, jednak niewykluczone, że wkrótce taka forma sprzedaży trafi również do innych krajów, także Polski. 

Znana sieciówka wycofuje się z Polski! To przez pozew Ariany Grande? >> 

Kupowanie rzeczy z drugiej ręki stało się modne nie tylko ze względu na popularność ekologicznego trybu życia. Kiedyś lumpeks kojarzył się ze sklepem, w którym kupowali najbiedniejsi. Dziś w dniu dostawy do second handów ustawiają się kolejki, a w ich asortymencie można znaleźć nawet rzeczy luksusowych marek. Nic dziwnego, że do kupowania w lumpeksach przyznają się nawet blogerki modowe, m.in. Maffashion i Macademian Girl. ;-) 

Kupujecie w second handach?

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj