News

Rosyjski raper popełnił samobójstwo. Mobilizacja w Rosji zbiera żniwo…

Rosyjski raper popełnił samobójstwo. Mobilizacja w Rosji zbiera żniwo…

fot. Instagram.com/mrwalkie

Rosyjski raper Ivan Petunin, znany jako Walkie, popełnił samobójstwo. 27-latek zostawił pożegnalne nagranie.

Elżbieta II – przyczyna śmierci ujawniona. Dlaczego zmarła królowa? >>

Walkie nie żyje. Rosyjski raper popełnił samobójstwo

Jak opisał m.in. dziennik Rzeczpospolita, Walkie odebrał sobie życie w piątek, 30 września 2022 roku. Czytamy, że najprawdopodobniej rzucił się z dużej wysokości. Jego ciało  miało zostać znalezione przed wieżowcem w Krasnodarze.

Według doniesień mediów Walkie miał popełnić samobójstwo, ponieważ chciał uniknąć mobilizacji do rosyjskiej armii. Mężczyzna miał uznać, że „częściowa mobilizacja” wkrótce może przerodzić się w pełną.

Wszyscy staliśmy się zakładnikami jednego maniaka, który daje nam wybór: albo więzienie, armia, albo wyjście, które ja wybrałem – cytuje nagranie Ivana Petunina, które ten opublikował w mediach społecznościowych przed śmiercią, portal wiadomosci.gazeta.pl.

Według Rzeczpospolitej Walkie miał powiedzieć:

Nie mam prawa pociągać za spust. Nie jestem gotowy do chwycenia za broń i zabijania własnego gatunku.

Coolio nie żyje. Nagła śmierć wykonawcy Gangsta's Paradise >>

30 września 2022 roku ukazał się album Walkiego pod tytułem Walk Out Boy 3.

Rosja: mobilizacja wojskowa

21 września 2022 roku prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił „częściową moblizację”, która miała dotyczyć 300 tysięcy osób. Według nowego dekretu, podpisanego 30 września, na wojnę w Ukrainie miałoby zostać powołanych kolejnych 120 tysięcy osób. Pobór miałby być prowadzony od 1 listopada do 31 grudnia i obejmować 18-27-letnich obywateli Rosji, którzy nie trafili do rezerwy i podlegają poborowi.

Decyzja o „częściowej mobilizacji” wywołała protesty w Rosji. Według doniesień serwisu rmf24, kilka dni po ogłoszeniu w kraju mobilizacji, portal Nowaja Gazieta Jewropa podał, że wyjechało z niego 261 tysięcy mężczyzn.

Jeśli szukacie wsparcia i nie wiecie do kogo się zgłosić, możecie zadzwonić pod bezpłatny numer zaufania:

Numer telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży – 116 111 (czynny 7 dni w tygodniu przez całą dobę), można także zarejestrować się na stronie https://116111.pl/ oraz napisać wiadomość e-mail.

Ogólnopolska Poradnia Telefoniczna Dla Osób Przeżywających Kryzys Emocjonalny – 116 123 (czynny codziennie w godzinach 14.00-22.00).

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu Informacje o nadawcy
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.