News

World Trade Center - po 22 latach zidentyfikowano nowe ofiary

World Trade Center - po 22 latach zidentyfikowano nowe ofiary

fot. pixabay.com

W poniedziałek 11 września 2023 roku minęły 22 lata od ataku na World Trade Center. Kilka dni przed rocznicą zagraniczne portale poinformowały, że niedawno zostały zidentyfikowane dwie nowe ofiary katastrofy.

Zmarł Rafał Paczkowski. Dźwiękowiec pracował z Holland, Kieślowskim, Górniak czy Jeżowską >>

World Trade Center - dwie nowe ofiary zidentyfikowane po 22 latach

Jak przekazał między innymi portal Sky News, szczątki dwóch ofiar ataku na World Trade Center po latach zostały zidentyfikowane przez lekarzy sądowych z Nowego Jorku. Dotychczas udało się zidentyfikować łącznie 1649 ofiar ataku na World Trade Center. Dzięki nowym zaawansowanym badaniom opartym na sekwencjonowaniu DNA lekarz po latach odkrył tożsamość kobiety oraz mężczyzny. Choć ich nazwiska nie zostały ujawnione, wiadomo, że ich szczątki zostały przekazane rodzinom i niebawem mają zostać pochowane. 

Kolejny śmiertelny trend na TikToku. Czym jest 'One Chip Challenge'? >>

Po 22 latach od ataku na World Trade Center 1104 ofiary katastrofy do dziś nie zostały zidentyfikowane. Ich szczątki obecnie są przechowywane w National September 11 Memorial & Museum, które znajduje się w miejscu, gdzie niegdyś stały wieże World Trade Center. Jason Graham, który pełni funkcję głównego lekarza sądowego w Nowym Jorku, zapewnił, że nowa technologia będzie wykorzystywana do dalszych badań DNA, aby kolejne szczątki w końcu mogły zostać zidentyfikowane:

W obliczu największego i najbardziej złożonego śledztwa kryminalistycznego w historii naszego kraju nie zrażamy się naszą misją polegającą na wykorzystaniu najnowszych osiągnięć nauki, aby spełnić tę obietnicę.

11 września 2001 roku w wyniku ataku na World Trade Center zginęło łącznie 2996 osób,w tym 19 terrorystów znajdujących się na pokładzie samolotów.

 

Atak na World Trade Center [WIDEO]

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.