News

Pogoda: zima nadejdzie już w ten weekend?

Pogoda: zima nadejdzie już w ten weekend?

Fot. Pixabay.com

Czy zima nadejdzie do Polski już w ten weekend? To jest możliwe! 

Według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Państwowej już w weekend 28-29 listopada do Polski prawdopodobnie zawita zima. Obniżone temperatury mogą utrzymać się nawet do Mikołajek.

Jak będą wyglądały ferie 2021? Co z hotelami i stokami narciarskimi? >>

Weekend 26-27 listopada: nadchodzi zima?

Według IMGW w sobotę możemy spodziewać się temperatury w wysokości do 2 do 7 stopni Celsjusza. W niedziele temperatura na terenie całego kraju nie będzie wyższa niż 5 stopni Celsjusza. W nocy może spaść nawet poniżej zera.

W nadchodzący weekend do Polski po raz kolejny może zawitać zima. Przemieszczający się przez nasz kraj front atmosferyczny sprowadzi wilgotną masę powietrza znad Atlantyku, a od soboty chłodniejsze powietrze znad Morza Arktycznego – prognozuje IMGW.

Ponadto w weekend we wschodnich i południowych rejonach kraju może spać pierwszy śnieg. Chociaż będą to przelotne opady to zaleca się kierowcom szczególną ostrożność. Jest duże ryzyko, że drogi i nawierzchnie będą oblodzone.  

Według specjalnie przygotowanej prognozy pokrywa śnieżna w najbliższy weekend może wynosić nawet 10 centymetrów!

Nie będą to opady duże, jedynie na pogórzach i w górach. Przyrosty pokrywy śnieżnej, zwłaszcza w nocy z soboty na niedzielę i w niedzielę, mogą sięgać około 10 cm w ciągu 12 godzin. W pozostałej części kraju możliwe opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu, a na zachodzie – głównie deszczu – informuje Instytut Badawczy.

Niedziele handlowe: zmiany w grudniu 2020. Dodatkowe dni na zakupy >>

Czekacie na pierwszy śnieg w tym roku? :-)

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.