Reklama
placeholder
News

Zmiana czasu w marcu 2023 na letni. Kiedy dokładnie i w którą stronę przestawiamy zegarki?

Zmiana czasu w marcu 2023 na letni. Kiedy dokładnie i w którą stronę przestawiamy zegarki?

fot. Pixabay.com

Reklama
Reklama
placeholder

Kiedy zmienia się czas na letni 2023? W marcu przestawiamy zegarki – kiedy dokładnie i w którą stronę? Koniecznie sprawdźcie jaka jest data zmiany czasu!

Policjantka na imprezie legitymowała zbyt głośnych znajomych. Zadzwoniła po wsparcie >> 

Zmiana czasu na letni 2023 – data. Na którą godzinę przestawiamy zegarki?

Zmiana czasu z zimowego na letni w 2023 roku przypada w nocy z 25 na 26 marca. Zegarki przestawiamy z godziny 2.00 na 3.00, a to oznacza, że niestety tej nocy będziemy spać o godzinę krócej.

Telefony i komputery, dzięki połączeniu z internetem, automatycznie powinny zmienić czas, jednak musicie pamiętać, żeby ręcznie przestawić np. tradycyjne zegarki.

Prawo jazdy od 17. roku życia? To nie koniec proponowanych nowości >>

Kiedy zmiana czasu z letniego na zimowy 2023? Kolejna zmiana czasu będzie 28/29 października.

Zmiana czasu – od kiedy? 

W Polsce po raz pierwszy zmiana czasu została wprowadzona w okresie międzywojennym. Obowiązywała w latach 1946-1949 i 1957-1964. Od 1977 roku zegarki przestawiamy nieprzerwanie.

Zmiana czasu – kiedy ostatni raz?

Przypomnijmy, że w 2018 roku Parlament Europejski opowiedział się za zniesieniem zmiany czasu. Mówiło się, że ostatni raz przestawimy zegarki w 2021 roku. Państwa Unii Europejskiej miały zdecydować czy wolą zostać przy czasie letnim, czy zimowym. Informowano, że w Polsce jest gotowy projekt ustawy, który mówi o tym, że w kraju stale obowiązywałby czas letni.

Matura z polskiego 2023 będzie łatwiejsza. Lista pytań skrócona o połowę >> 

Czy czas letni zostanie? Jakiś czas temu wiceminister Olga Semeniuk przyznała, że od początku pandemii koronawirusa działania w zakresie zniesienia zmiany czasu w zasadzie ustały.

Komisja Europejska miała zalecić kontynuowanie obecnych regulacji dotyczących czasu zimowego i letniego przez najbliższe 4 lata. Ostatni raz zegarki mielibyśmy przestawiać w 2026 roku.

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama