News

Najsłynniejsze bliźniaczki syjamskie mają 31 lat. Co dzieje się z Abby i Brittany Hensel?

Najsłynniejsze bliźniaczki syjamskie mają 31 lat. Co dzieje się z Abby i Brittany Hensel?

fot. YouTube.com/Facts Verse

O Abby i Brittany Hensel mówi się, że są najsłynniejszymi bliźniaczkami syjamskimi na świecie. Dzisiaj mają 31 lat. Jak wygląda ich życie? 

Zakaz handlu w niedziele nie dla studentów i emerytów? >>

Abigail i Brittany Hensel urodziły się w 1990 roku w Minnesocie (USA) jako bliźniaczki syjamskie. Mają wspólny układ krwionośny, wydalniczy, nerwowy i rozrodczy oraz jedną parę rąk i nóg.

Szacuje się, że bliźnięta syjamskie przychodzą na świat raz na 190 tysięcy urodzeń. Rodzaj zrośnięcia jak u sióstr Hensel ma dotyczyć 11% wszystkich bliźniąt. Większość takich bliźniąt rodzi się martwa lub nie przeżywa porodu.

Operacja rozdzielająca Abby i Brittany była dla nich śmiertelnie niebezpieczna, a jej efekty nie gwarantowały, że jakość życia sióstr się poprawi, dlatego rodzice bliźniaczek nie zdecydowali się na zabieg.

Każda z sióstr Hensel może kontrolować tylko jedną stronę ciała. Żeby mogły funkcjonować, Abby i Brittany muszą ze sobą współpracować. 

Zmiana czasu na zimowy 2021. Kiedy jesienią przestawiamy zegarki? >>

Abby i Brittany Hensel - co robią bliźniaczki syjamskie z USA?

Siostry starają się wieść normalne życie. Możemy znaleźć informacje, że Abby i Brittany ukończyły studia na kierunku, który jest odpowiednikiem polskiej „edukacji wczesnoszkolnej” i pracują jako nauczycielki. W wolnym czasie uprawiają sport, m.in. pływają i jeżdżą na rowerze. Bliźniaczki zdały też kurs na prawo jazdy.

Abby i Brittany Hensel wiele razy były bohaterkami programów telewizyjnych. Jako 6-latki wystąpiły u Oprah Winfrey. Pojawiły się tez we własnym reality show, w którym widzowie mogli śledzić ich codzienne życie.

W 2006 roku, w wywiadzie dla Discovery Channel, siostry Hensel powiedziały, ze chciałyby założyć rodzinę i mieć dzieci.

'Kolęda' w październiku? Ksiądz dał wiernym specjalne karteczki >> 

Zobaczcie zdjęcia Abby i Brittany Hensel.

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.