News

ASAP Rocky z poważnymi oskarżeniami. Miał strzelać do człowieka

ASAP Rocky z poważnymi oskarżeniami. Miał strzelać do człowieka

fot. Wikimedia Commons/DannyB Photos

BBC podaje, że ASAP Rocky został oskarżony o napaść z użyciem broni palnej w związku ze strzelaniną, do której miało dojść w listopadzie 2021 roku. Raper rzekomo strzelił do byłego przyjaciela.

ASAP Rocky aresztowany. Zatrzymano go po wyjściu z samolotu [AKTUALIZACJA] >> 

Przypomnijmy, że w kwietniu 2022 roku ASAP Rocky został aresztowany po wyjściu z samolotu, którym podróżował z Barbadosu razem z ciężarną wówczas Rihanną. Media informowały, że 33-latek został zatrzymany właśnie za postrzelenie mężczyzn w listopadzie 2021 roku. BBC przypomina, że Rocky został zwolniony 3 godziny później po wpłaceniu kaucji w wysokości 550 000 dolarów.

Podczas przeszukania, policja miała znaleźć wiele sztuk broni palnej w domu ASAP Rocky’ego, którego prawdziwe imię i nazwisko to Rakim Mayers.

ASAP Rocky oskarżony w związku ze strzelaniną

Prokuratura miała stwierdzić, że podczas kłótni z byłym przyjacielem, ASAP Rocky dwukrotnie wystrzelił z broni w kierunku mężczyzny, a ten odniósł niewielkie obrażenia. BBC podaje, że jeśli ASAP Rocky zostanie uznany za winnego, może mu grozić do 9 lat więzienia.

17 sierpnia 2022 roku raper ma stawić się w sądzie, żeby złożyć zeznania ws. zarzutów napaści przy użyciu półautomatycznej broni palnej.

Beata Kozidrak – wyrok zapadł. Jest prawomocny >>

Strzelanie z broni w miejscu publicznym jest poważnym przestępstwem, które mogło mieć tragiczne konsekwencje, nie tylko dla osoby, która była celem, lecz także dla niewinnych przechodniów odwiedzających Hollywood. Moje biuro gruntownie przyjrzało się dowodom w tej sprawie i ustaliło, że zarzut dotyczący broni palnej jest uzasadniony – powiedział prokurator okręgowy hrabstwa Los Angeles, George Gascon.

Według doniesień mediów, Terell Ephron, znany jako ASAP Relli, twierdzi, że jest ofiarą ASAP Rocky’ego i pozwał swojego byłego przyjaciela, zarzucając mu napaść, pobicie oraz cierpienie emocjonalne.

W pozwie miał stwierdzić, że ASAP Rocky „zwabił” go do nieznanego miejsca w Hollywood,  a w czasie kłótni wyciągnął pistolet, celowo skierować go w stronę Ephrona i oddał strzały. ASAP Relli miał zostać zraniony w lewą rękę i wymagać pomocy medycznej.

BBC informuje, że ASAP Relli chce co najmniej 25 000 dolarów odszkodowania.

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.