Reklama
placeholder
News

Piosenka Bedoesa cytowana... w Sejmie. W jakim kontekście?

Piosenka Bedoesa cytowana... w Sejmie. W jakim kontekście?

fot. YouTube/ 2115 GANG/

Reklama
Reklama
placeholder

Okazuje się, że twórczość Bedoesa jest cytowana nawet w Sejmie. Kawałek piosenki rapera posłużył ostatnio za wstęp do przemowy jednego z posłów. Wybrał naprawdę zaskakujący fragment.

Mata wyznał, że jest w spektrum autyzmu. "To moja supermoc" >>

Utwór Bedoesa częścią przemowy jednego z posłów

Poseł Piotr Górnikiewicz niedawno wypowiadał się na temat nowego projektu ustawy dotyczącej zgromadzeń LGBT+. Wypowiedź rozpoczął od zacytowania dzieła Bedoesa, czyli utworu zatytułowanego 1998 (mam to we krwi) z trzeciego albumu studyjnego rapera - Opowieści z Doliny Smoków. Który fragment uznał za najbardziej odpowiadający sytuacji?

Zaczniemy od słów pewnej piosenki, bardzo popularnej w tej chwili wśród naszej młodzieży: "Jestem dumny, że jestem Polakiem, nie przeszkadza mi chłopak z chłopakiem i nie jestem z lewej czy prawej. Po prostu za miłość nikt nie powinien płacić płaczem". Szanowni państwo, cytowany fragment utworu młodych obywateli naszego kraju, tak naprawdę powinien zamknąć dyskusję nad przedmiotowym projektem.

Sytuację skomentował również pogrążony w żałobie Bedoes, pisząc na swoim instagramowym profilu:

Tak, jak mówią słowa tej piosenki – nie jestem z lewej czy prawej strony politycznej i nigdy nie będę. Mam swoje własne spojrzenie na świat i nie ma partii, z którą zgadzam się w stu procentach (co oczywiście nie oznacza, że nie głosuję).

Wideo, na którym poseł cytuje słowa Bedoesa, znajdziecie poniżej:

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama