News

'Bestia znad Islandii' dotarła do Polski. Jak zmieni się pogoda?

'Bestia znad Islandii' dotarła do Polski. Jak zmieni się pogoda?

Fot. Pixabay.com

„Bestia znad Islandii” dotarła do Polski i przyniosła prawdziwe zawirowania. W najbliższym czasie też czekają nas radykalne zmiany. Jaka będzie pogoda?

Koniec ze znaczkami na listach? Zmiany od 1 maja >>

Kwiecień 2021 przywitał nas zmienną pogodą. W ostatnich dniach było słonecznie, ale odnotowano też opady deszczu, deszczu ze śniegiem i gradu. Wpływ na tak zrożnicowaną aurę ma mieć „bestia znad Islandii”, która pojawiła się nad Polską.

„Bestia znad Islandii” w Polsce. Prognoza pogody

Przewiduje się, że od piątku 9 kwietnia 2021 będziemy mieli do czynienia z prawdziwie wiosenną pogodą. Wysokie temperatury będą utrzymywać się prawdopodobnie przez cały weekend, do 11 kwietnia.

10 kwietnia Polska ma znaleźć się w zasięgu wyżu znad Europy Południowej, a z zachodu zacznie napływać ciepłe powietrze polarne morskie. Tylko miejscami może pojawić się przelotny deszcz. Temperatura powietrza ma wynosić 8-16 stopni Celsjusza. Przewiduje się, że najchłodniej będzie na Podlasiu, a najcieplej – na Podkarpaciu.

Według prognoz TVN Meteo, 11 kwietnia temperatura wzrośnie. W niedzielę na Dolnym Śląsku słupki rtęci mają wskazywać nawet 21 stopni Celsjusza.  Południowy wiatr ma być słaby i umiarkowany.

Spadające gwiazdy – kwiecień 2021. Kiedy oglądać Lirydy? >>

Synoptycy zapowiadają, że po ciepłym weekendzie czeka nas kolejna zmiana pogody, bo do Polski zacznie napływać dużo chłodniejsze powietrze z północnego zachodu.

Od 12 kwietnia zachmurzenie ma być znacznie większe, możemy spodziewać się też opadów deszczu oraz deszczu ze śniegiem. W górach zapowiadany jest mróz. W ciągu dnia termometry wskażą prawdopodobnie 4-15 stopni Celsjusza. Najchłodniej ma być na Dolnym Śląsku, a najcieplej – na Podkarpaciu. Mieszkańcy centrum kraju w drugim tygodniu kwietnia muszą liczyć się z opadami deszczu. Słupki rtęci wskażą tam 7-13 stopni Celsjusza.

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.