Reklama
placeholder
News

Rynek jednego z polskich miast jak z Alicji w Krainie Czarów. Jak będzie wyglądać?

Rynek jednego z polskich miast jak z Alicji w Krainie Czarów. Jak będzie wyglądać?

fot. facebok.com//CmielowPorcelana

Reklama
Reklama
placeholder

Ćmielów to miasto położone w powiecie ostrowieckim, w województwie świętokrzyskim. Jego symbolem jest porcelana. Fabryka porcelany została założona w Ćmielowie i oficjalnie rozpoczęła działalność w 1804 roku. Obecnie specjalnością manufaktury jest ręczna produkcja porcelany luksusowej, kontynuując tradycje Wytwórni Świt w Ćmielowie.

Ćmielów - rynek, przebudowa, Alicja w Krainie Czarów

W tym miesiącu mają zakończyć się prace remontowe związane z przebudową rynku w Ćmielowie. Mieszkańcy i turyści już w sierpniu 2023 roku będą mieli okazję podziwiać nowy wygląd serca miasta. W ramach przebudowy pojawią się charakterystyczne elementy, które wizualnie nawiązują do powieści Alicja w Krainie Czarów. Na rynku staną ławki w kształcie filiżanek oraz fontanna w tym samym kształcie z podwieszanym imbrykiem. Inspiracją do umieszczenia tych nietuzinkowych atrakcji na rynku była porcelana, która jest znakiem rozpoznawczym Ćmielowa.

Ogromne filiżanki, które niebawem ozdobią wygląd rynku w Ćmielowie, zostały wykonane przez firmę specjalizującą się w produkcji kadłubów statków. Każda z filiżanek była odlewana przez około 500 godzin.

Podoba się Wam nowy wygląd rynku w Ćmielowie?

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama