Reklama
placeholder
News

Nowy, amerykański fastfood otwiera się w 3 miastach. Pierwsza restauracja już działa

Nowy, amerykański fastfood otwiera się w 3 miastach. Pierwsza restauracja już działa

fot. Flickr.com/Mike Mozart (https://www.flickr.com/photos/jeepersmedia/14808519443)

Reklama
Reklama
placeholder

Popeyes wchodzi do Polski. Kilka dni temu we Wrocławiu miało miejsce otwarcie pierwszej restauracji tej sieci w naszym kraju.  Historia tego pochodzącego z Ameryki fast foodu sięga 1972 roku, kiedy to mała knajpka w Luizjanie postanowiła zasłynąć jako miejsce, w którym serwowany jest najlepszy na świecie smażony kurczak. Od tamtego czasu smak tego specjału stał się nieodłącznym elementem oferty Popeyes.

Rynek jednego z polskich miast jak z Alicji w Krainie Czarów. Jak będzie wyglądać? >>

Charakterystycznym elementem smaku kurczaka w Popeyes jest jego marynowanie przez dwanaście godzin w specjalnej mieszance przypraw Louisiana Cajun. Kurczak jest podawany w różnych wariantach, zarówno w wersji łagodnej, jak i pikantnej, z uwzględnieniem różnych odsłon smakowych. Potrawy serwowane w Popeyes są połączeniem smaków kuchni Cajun, która jest wynikiem połączenia wpływów kulinarnych Kanadyjczyków francuskich, Afrykanów Zachodnich i Kreoli.

Obecnie sieć Popeyes ma ponad 4200 punktów na całym świecie, w tym także w Stanach Zjednoczonych.

Popeyes w Polsce - menu, ceny

We wrocławskiej restauracji Popeyes dostępna jest kultowa kanapka Chicken Sandwich w dwóch wersjach smakowych: klasycznej i ostrej. Cena tej kanapki wynosi 18,95 zł, a w zestawie z napojem i frytkami to koszt 26,95 zł. Istnieje również wariant Deluxe, którego cena solo wynosi 24,95 zł, a w zestawie 32,95 zł. W menu restauracji Popeyes znajduje się również Colesław, dostępny za 22,95 zł za sztukę lub w zestawie za 31,95 zł.

W ofercie fast foodu znajdują się także polędwiczki z kurczaka w zakresie cenowym od 16,96 zł do 24,99 zł, skrzydełka w wersji łagodnej lub pikantnej w cenie od 14,95 zł do 24,95 zł oraz nuggetsy w cenie od 15,95 zł do 24,95 zł. Wrap kosztuje 18,95 zł.

Miss Polski 2023: kandydatki, nazwiska, wiek, zdjęcia. Kiedy finał? >>

Jeśli chodzi o dodatki, Popeyes oferuje frytki klasyczne w cenie od 8,95 zł do 9,95 zł (w zależności od wielkości porcji), frytki z przyprawą cajun za 9,95 zł lub 10,95 zł oraz świeże krążki cebulowe w cenie od 7,95 zł do 12,95 zł. W menu są również shake Yuzu i Coconut, których cena wynosi od 9,95 zł do 15,95 zł, oraz Homestyle Lemonade za 11,95 zł.

Popeyes w Polsce - miasta, w których powstaną kolejne restauracje

Poza Wrocławiem w planach jest otwarcie kolejnej restauracji Popeyes w warszawskich Złotych Tarasach jeszcze te wakacje. Kolejnym miastem na mapie Popeyes w Polsce będzie Szczecin.

 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama