News

Dzień Nauczyciela 2022 - kiedy wypada, czy jest wolne

Dzień Nauczyciela 2022 - kiedy wypada, czy jest wolne

fot. Pixabay.com

Październik nie bez powodu jest szczególnie ważnym miesiącem dla nauczycieli. To właśnie wtedy wypada bowiem Dzień Edukacji, który powszechnie jest nazywany Dniem Nauczyciela. Jest on świętowany przede wszystkim w szkołach w całej Polsce. Czy tego dnia uczniowie będą mogli liczyć na wolny dzień?

Religia lub etyka w szkole – od kiedy obowiązkowe? [DATY, KLASY] >>

Dzień Nauczyciela 2022 - kiedy wypada, czy jest wolne

Dzień Nauczyciela w 2022 roku niezmiennie wypada 14 października. Jest do święto upamiętniające dzień, w którym powstała Komisja Edukacji Narodowej. W związku z tym uczniowie oraz wszyscy pracownicy oświaty mogą liczyć na dzień wolny od zajęć lekcyjnych. Nie oznacza to jednak, że Dzień Nauczyciela jest dniem wolnym od szkoły. Zamiast zajęć lekcyjnych w placówkach odbywają się wówczas specjalne apele czy też inne uroczystości, najczęściej organizowane przez uczniów. Ważną funkcję tego dnia pełni także minister edukacji, który wręcza nauczycielom nagrody za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze. Wliczają się do nich między innymi medale Komisji Edukacji Narodowej oraz złote, srebrne i brązowe Krzyże Zasługi. 

 Dzień Nauczyciela 2022 – pomysłowe prezenty. Co dać nauczycielowi z okazji jego święta? >>

Warto wspomnieć, że Dzień Nauczyciela jest idealną okazją na to, aby podarować swoim nauczycielom prezenty – drobne upominki czy kwiaty. 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu Informacje o nadawcy
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.