News

Ekipa: oświadczenie członków, którzy chcą odejść. 'Także uwierzyliśmy w tę przyjaźń'

Ekipa: oświadczenie członków, którzy chcą odejść. 'Także uwierzyliśmy w tę przyjaźń'

Fot. Instagram.com/frizoluszek

Sześcioro influencerów z Ekipy Friza wypowiedziało umowy. Patec, Marcysia, Murcix, Tromba, Mini Majk i Krzychu wydali oświadczenie, w którym komentują informację opublikowaną przez Ekipa Holding.

Ekipa: sześcioro członków wypowiedziało umowy. Nie mają prawa? >> 

30 września 2022 roku m.in. Wirtualne Media podały, że w komunikacie giełdowym Ekipy Holding wyliczono, że wypowiedzenia umów złożyli: Maria Ryskala (Marcysia), Marta Błoch (Murcix), Mateusz Trąbka (Tromba), Jakub Patecki (Patec), Mateusz Krzyżanowski (Mini Majk) i Kamil Chwastek (Poczciwy Krzychu). Chodzi o umowy związane z zarządzaniem wizerunkami influencerów oraz kampaniami reklamowymi.

Ekipa Holding miała uznać wypowiedzenia za „całkowicie bezskuteczne wobec braku istnienia podstaw prawnych oraz faktycznych do ich złożenia, mając na uwadze tak treść umów, jak i powszechnie obowiązujących przepisów prawa”. W komunikacie podano, że umowy z szóstką influencerów są traktowane jako obowiązujące, a Ekipa Holding i Ekipa Management „zakładają możliwość przystąpienia do rozmów z Twórcami celem rozwiązania zaistniałej sytuacji”.

Ekipa Friza – po rozłamie wartość mocno spadła? Najbardziej miał ucierpieć Karol Wiśniewski >> 

Jak czytamy na portalu Wirtualne Media, podczas czatu zorganizowanego przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych „Wujek Łuki”, czyli Łukasz Wojtyca, stwierdził, że „przychody z działalności influencerskiej grupy sześciu twórców, którzy weszli w spór z firmą są marginalne dla Ekipa Holding”.

Twórcy odchodzący z Ekipy wydali wspólne oświadczenie. Treść na Instagramie opublikował m.in. Mateusz „Tromba” Trąbka.

Ekipa – spór w składzie. Oświadczenie 6 członków

Drodzy widzowie,

w związku z informacją opublikowaną przez Ekipa Holding SA, pragniemy poinformować, że pozostajemy przy naszym stanowisku. Nie uznajemy reprezentacji EKIPA Holding SA ani podmiotów powiązanych z tą spółką. Mimo podejmowanych prób polubownego rozwiązania spornych kwestii, napotkaliśmy na opór władz spółki. Wypowiedzenie umów, jest konsekwencją nie przyjęcia propozycji porozumienia, jaką złożyliśmy zarządowi spółki. Jasno wyraziliśmy chęć dokończenia wszystkich komercyjnych projektów (…). Nie przywykliśmy do prowadzenia sporów publicznie. Cały czas wierzymy, że istnieje bezkonfliktowe rozwiązanie obecnej sytuacji.

Słowa Łukasza Wojtycy, określające nas jako marginalną dla biznesu część Ekipy, dowodzą stosunku i charakteru naszej dotychczasowej współpracy i relacji.

W przypadku nierozwiązania konfliktu w formie mediacji, jesteśmy gotowi chronić naszych interesów.

Ekipa Friza się skończyła? Karol Wiśniewski wydał oświadczenie >>

Przez lata pracowaliśmy na wspólny sukces, nagrywaliśmy content na kanał Karola [ Friza Wiśniewskiego – przyp.red.], wykładaliśmy prywatne środki na wynajem domów. Tak powstała EKIPA, jeszcze nie jako spółka akcyjna, nie jako brand marketingowy, a grupa ludzi, która wierzyła, że może zrobić coś inaczej. Dzięki naszemu wspólnemu zaangażowaniu, stworzyliśmy markę, której produkty sygnowane jej logotypem, dosłownie, znikały z półek. Markę, która dla wielu młodych ludzi była i jest istotną częścią dorastania.

Wydawało nam się, że jesteśmy grupą przyjaciół. W miarę rosnącego sukcesu, czuliśmy jednak coraz większy dyskomfort. Relacje przestały być priorytetem. Atmosfera ulegała stopniowemu pogorszeniu. Sygnalizowaliśmy nasze spostrzeżenia, próbowaliśmy naprawić sytuację, rozmawiać, niestety bez rezultatów.

My także uwierzyliśmy w tę przyjaźń.

Lody Ekipy w 2023 r. będą nadal dostępne? Sprawa została przesądzona >> 

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.