News

Koronawirus: Euro 2020 się nie odbędzie!

Koronawirus: Euro 2020 się nie odbędzie!

fot. materiały własne/UEFA

Euro 2020 nie odbędzie się z powodu pandemii koronawirusa! Co z Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej?

Opener 2020 odwołany przez koronawirusa? Jest oficjalne oświadczenie >>  

Koronawirus: Euro 2020 odwołane

Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej w 2020 roku miały rozpocząć się 12 czerwca w Rzymie. Rozgrywki miał zacząć mecz między drużyną Turcji a Włoch. Z kolei finał miał zostać zorganizowany 12 lipca w Londynie.

Od jakiegoś czasu było wiadomo, że organizacja Euro 2020 stoi pod znakiem zapytania. Z powodu rozprzestrzeniającego się po świecie koronawirusa federacje zawiesiły rozgrywki ligowe, przerwano też Ligę Mistrzów i Ligę Europy. Spekulowano, że w obecnej sytuacji Euro 2020 zostanie przełożone na grudzień lub na 2021 rok.

Mam informacje z paru krajów, że będzie Euro przesunięte na przyszły rok - mówił były prezes PZPN, Michał Listkiewicz w rozmowie z portalem Onet Sport

Koronawirus opóźni matury i egzamin 8-klasisty? Minister komentuje >> 

To już pewne, że Euro 2020 nie odbędzie się w pierwszym terminie. Informacje o przełożeniu mistrzostw na przyszły rok potwierdziły się 17 marca. Jak podają portale, w czasie wtorkowej konferencji postanowiono, że Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej odbędą się w 2021 roku (11 czerwca-11 lipca). 

Mecze towarzyskie i baraże do Euro, które miały odbyć się marcu zostaną przesunięte na czerwiec. Z kolei czerwcowe mecze zostaną rozegrane w innym terminie. Turnieje finałowe Ligi Narodów, Euro U-21 oraz mistrzostwa Europy kobiet, które miały odbyć się w czerwcu i lipcu 2021 roku także odbędą się w innym terminie - czytamy na stronie Przeglądu Sportowego. 

Według informacji przekazanych przez media, poszczególne ligi mają zostać dokończone latem, a Unia Europejskich Związków Piłkarskich stworzy dwa zespoły. Pierwszy z nich ustali kalendarz rozgrywek, a drugi zbada skutki finansowe.

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🏆 Who will lift this at #EURO2020❓

Post udostępniony przez UEFA EURO 2020 (@euro2020)

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🇵🇱 5⃣1⃣ GOALS for club & country in 2019! 🤯⁣ ⁣ Outstanding numbers 👏⁣ ⁣ #EURO2020

Post udostępniony przez UEFA EURO 2020 (@euro2020)

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.