News

Eurowizja 2019: kto wygrał? Oto najlepszy utwór Europy!

Eurowizja 2019: kto wygrał? Oto najlepszy utwór Europy!

Fot. Instagram.com/eurovision

Najlepszy utwór Europy został wybrany! Kto wygrał 64. Konkurs Piosenki Eurowizji? Zobaczcie zwycięski występ. Spodziewaliście się takiego wyniku?

Eurowizja 2019: Polska w finale? Wyniki po pierwszym dniu konkursu >> 

Eurowizja 2019: Kto wygrał?

W 2019 roku Eurowizję zorganizowano w Izraelu. Do Tel Awiwu przyjechali reprezentanci z 41 krajów, żeby powalczyć o uznanie europejskiej publiczności. Pierwszy półfinał odbył się 14 maja. Tego dnia na scenie w Izraelu zaprezentował się m.in. reprezentant Polski – zespół Tulia. Niestety piosenka Fire Of Love (Pali Się) nie przekonała publiczności i nie udało nam się dotrzeć do finału konkursu.

Występ Polski na Eurowizji 2019: tak wypadła Tulia >> 

Drugi półfinał Eurowizji odbył się 16 maja, natomiast wielki finał Eurowizji zaplanowano 2 dni później. To właśnie 18 maja 2019 roku wyłoniono najlepszy utwór Europy! Kto go zaprezentował?

W wielkim finale Eurowizji 2019 wzięło udział 26 państw, m.in.: Rosja, Niemcy, Malta, Albania, Cypr, Grecja, Szwecja, Macedonia i Holandia. Po glosowaniu profesjonalistów na Konkursie Piosenki Eurowizji w Izraelu prowadziły 3 kraje – Szwecja, Macedonia i Holandia.

Śmierć na Eurowizji. Co się wydarzyło? >> 

Ostateczny pojedynek, po dodaniu głosów telewidzów, rozegrał się między Szwecją a Holandią. Zwycięzcą 64. Konkursu Piosenki Eurowizji został reprezentant Holandii – 25-letni Duncan Laurence, który zaśpiewał utwór Arcade. Warto przypomnieć, że to właśnie ta piosenka była faworytem bukmacherów. Drugie miejsce zajęły Włochy (465), a trzecie Rosja (369). 

Zwycięstwo Duncana Laurenca na Eurowizji 2019 oznacza, że kolejny, 65. Konkurs Piosenki Eurowizji, zostanie zorganizowany w Holandii.

Holandia zasłużyła na zwycięstwo?

 

 

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.