News

Eurowizja 2019: zmiana wyników i zwycięzcy! Błąd w głosowaniu

Eurowizja 2019: zmiana wyników i zwycięzcy! Błąd w głosowaniu

Facebook.com/Eurovision Song Contest

Zmiany wyników i zwycięzcy w Konkursie Piosenki Eurowizji 2019! Wszystko przez błąd w głosowaniu jednego z państw. O co chodzi?

Eurowizja 2019: kto wygrał? Oto najlepszy utwór Europy! >> 

Eurowizja 2019: zmiana wyników przez błąd w głosowaniu

64. Konkurs Piosenki Eurowizji zakończył się 18 maja 2019 roku. Show było bardzo emocjonujące, nie obyło się też bez kontrowersji wokół głosowania. Przypuszczano, że przez błąd głosowania Białorusi, wyniki konkursu powinny być inne. Plotki o pomyłce potwierdziła Europejska Unia Nadawców.

Eurowizja 2019: które miejsce zajęła Polska? >>

22 maja 2019 roku EBU wydała komunikat, w którym przyznała, że podczas podawania głosów białoruskich widzów Eurowizji doszło do pomyłki. Organizatorzy przeprosili także za błąd.

Przypominamy, że chwilę przed finałem białoruskie jury złamało regulamin konkursu piosenki i podało wyniki swojego głosowania z pierwszego półfinału. Ostatecznie odebrano państwu prawo głosu, a punkty, które podano podczas finału, były średnią głosowania jury z pozostałych krajów należących do byłego Związku Radzieckiego. Błąd techniczny sprawił, że wyniki głosowania Białorusi podano w odwrotnej kolejności.

Eurowizja 2019: Polska w finale? Wyniki po pierwszym dniu konkursu >>

Eurowizja 2019: zmiana zwycięzcy w głosowaniu jury 

Korekta wyników spowodowała, że zwycięzcą głosowania jury została Tamara Todevska z Macedonii Północnej, a nie jak informowano wcześniej, reprezentant Szwecji – John Lundvik. Todevska awansowała więc na 7. miejsce w ogólnej kwalifikacji konkursu, a Szwed znalazł się na 5. miejscu (wcześniej była to Norwegia). To nie koniec zmian. Na lepsze pozycje awansowali też m.in. Cypr (z 15. miejsca na 13.), Albania (z 18. na 17.) i Malta (z 16. na 15).

Zwycięzca Eurowizji 2019 nago! Wystąpił w odważnych scenach >> 

Wątpliwości w sprawie wyników głosowania pojawiły się już po pierwszym półfinale Eurowizji 2019. Mówi się, że jedna z czeskich jurorek popełniła błąd i to właśnie przez niego Polska nie awansowała do wielkiego finału konkursu. Zespołowi Tulia zabrakło tylko 2 punktów do awansu. Jednak w tej sprawie organizatorzy nie zabrali jeszcze głosu.

Przypominamy, że 64. Konkurs Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie wygrał Holender – Duncan Laurence z piosenką Arcade. Piosenka zdobyła łącznie aż 492 punkty.

Co o tym myślicie?

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

We’re halfway through the voting...and this is how it looks! #DareToDream #Eurovision

Post udostępniony przez Eurovision Song Contest (@eurovision)

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.