News

Eurowizja 2020 odbędzie się w innej odsłonie. Co już wiemy?

Eurowizja 2020 odbędzie się w innej odsłonie. Co już wiemy?

Fot. materiały prasowe/Eurovision.tv

Eurowizja 2020 będzie zorganizowana w nowej odsłonie. Co już wiemy o widowisku? Sprawdźcie koniecznie!

Eurowizja 2020 anulowana! Co z piosenkami i reprezentantami wybranymi na ten rok? >>  

18 marca 2020 roku organizatorzy Eurowizji 2020 wydali oficjalne oświadczenie, w którym ogłosili, że anulują wydarzenie z powodu pandemii koronawirusa. Przypomnijmy, że międzynarodowy konkurs muzyczny miał odbyć się w dniach 12-16 maja w hali widowiskowo-sportowej Ahoy Rotterdam (Holandia).

Eurovision: Europe Shine A Light – kiedy koncert?

Dla wszystkich fanów Eurowizji mamy świetną wiadomość! 65. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w nowej odsłonie. Jak podaje m.in. portal eurowizja.org, organizatorzy Eurowizji 2020 przygotowują specjalne widowisko Eurovision: Europe Shine A Light, w którym widzowie usłyszą wszystkie utwory, które miały zostać zaprezentowane w maju na scenie w Rotterdamie. Co ważne, formuła nie zakłada rywalizacji między występującymi artystami. . Do współpracy nad show zaproszono także gwiazdy Eurowizji z poprzednich lat.

Eurowizja 2020 nie może się niestety odbyć w tym roku. Zamiast tego proponujemy połączyć Europę 16 maja za pomocą unikatowego formatu telewizyjnego. W działanie zaangażowaliśmy wszystkich nadawców, którzy mieli wziąć udział w konkursie, a także członków EBU z innych krajów. Chcemy wyemitować program w duchu jedności i współpracy – cytuje wypowiedź Jona Oli Sanda, producenta wykonawczego Konkursu Piosenki Eurowizji, portal eurowizja.org.

Szpital na miejscu odwołanej Eurowizji 2020. Arena w Rotterdamie pomieści 680 łóżek >> 

Koncert Eurovision: Europe Shine A Light zostanie wyemitowany 16 maja o godzinie 21.00, czyli tego dnia kiedy miał odbyć się finał Eurowizji 2020. Show potrwa około 2 godziny i poprowadzą je Chantal Janzen, Edsilia Rombley i Jan Smit. To właśnie oni byli przedstawiani wcześniej jako gospodarze tegorocznego konkursu w Rotterdamie. Relację z wydarzenia w internecie zdawać będzie słynna blogerka i charakteryzatorka – NikkieTutorials, czyli Nikkie de Jager.

Na razie nie wiadomo czy Telewizja Polska wyemituje koncert Eurovision: Europe Shine a Light. Jak podaje Onet, informacje na ten temat mają pojawić się wkrótce.

Eurowizja 2020 odwołana. Państwa chcą zmiany decyzji >> 

Przypomnijmy, że jakiś czas temu Europejska Unia Nadawców poinformowała także o projekcie Eurovision Home Concerts. W ramach wydarzenia w każdy piątek uczestnicy Eurowizji oraz tegoroczni reprezentanci wykonują swoje utwory i cover innego eurowizyjnego singla. O tym, co zaśpiewa dany artysta, decydują internauci. Pierwszy odcinek „domowego koncertu” już 3 kwietnia 2020 roku. Wystąpi na nim reprezentant Irlandii na Eurowizji 2018 – Ryan O’Shaughnessy. Jego koncert zobaczycie prawdopodobnie na YouTube Eurovision Song Contest.

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.