News

Eurowizja 2020 anulowana! Co z piosenkami i reprezentantami wybranymi na ten rok?

Eurowizja 2020 anulowana! Co z piosenkami i reprezentantami wybranymi na ten rok?

Fot. Facebook.com/Eurovision Song Contest

Eurowizja 2020 została anulowana! Co z piosenkami i reprezentantami wybranymi na ten rok?

Opener 2020 odwołany przez koronawirusa? Jest oficjalne oświadczenie >>

Eurowizja 2020 miała odbyć się w dniach 12-16 maja w Rotterdamie (Holandia). Z powodu pandemii koronawirusa, z którą świat walczy od dłuższego czasu, spekulowano, że Konkurs Piosenki Eurowizji zostanie jednak przełożony na inny termin. Przypomnijmy, że wiele imprez masowych zostało przełożonych lub odwołanych. 17 marca poinformowano m.in. o przeniesieniu Euro 2020 na kolejny rok.  

Koronawirus: Euro 2020 się nie odbędzie! >>  

Eurowizja 2020 została odwołana

Czy Eurowizja 2020 zostanie przełożona? Jeszcze niedawno organizatorzy przekazywali, że jest za wcześnie na deklaracje w tej sprawie. Zapewniali jednak, że monitorują sytuację i „są przygotowani na wszelkie scenariusze”. Wszystko wskazuje jednak na to, że Eurowizja 2020 nie odbędzie się w maju.

18 marca na Twitterze Super TV pojawił się komunikat o odwołaniu Eurowizji 2020. 

Eurowizja 2020 została anulowana. Oficjalne oświadczenie pojawi się jutro. Eurowizja 2021 odbędzie się w Rotterdamie, ale w nowej formie i z nowymi piosenkami. Wszyscy artyści, którzy mieli wystąpić w tym roku zostaną zaproszeni, ale z uwagi na zasady wydarzenia ich tegoroczne piosenki nie spełniają wymagań konkursowych - czytamy na Twitterze Super TV. 

Powołując się na nieznane źródła, informacje o odwołaniu Eurowizji 2020 miał przekazywać też główny program informacyjny KAN izraelskiego nadawcy państwowego. Przeczytacie o tym na tej stronie. 

Przypomnijmy, że w 2020 roku Polskę na Konkursie Piosenki Eurowizji miała reprezentować Alicja Szemplińska z piosenką Empires.

[AKTUALIZACJA, 18.03.2020, 14.40]

Europejska Unia Nadawców wydała oficjalne oświadczenie, w którym poinformowała o odwołaniu Konkursu Piosenki Eurowizji w 2020 roku. To pierwszy taki przypadek w historii. 

Z głębokim żalem musimy ogłosić odwołanie Konkursu Piosenki Eurowizji 2020 w Rotterdamie. W ciągu ostatnich kilku tygodni sprawdzaliśmy wiele alternatywnych opcji, aby Konkurs Piosenki Eurowizji się odbył. Jednak niepewność wynikająca z rozprzestrzeniania się COVID-19 w całej Europie - oraz ograniczenia wprowadzone przez rządy uczestniczących nadawców i władze holenderskie - sprawiły, że Europejska Unia Nadawców (EBU) podjęła trudną decyzję, że wydarzenie nie może się odbyć zgodnie z planem. Jesteśmy bardzo dumni z tego, że Konkurs Piosenki Eurowizji przez 64 lata jednoczył publiczność na całym świecie, my, podobnie jak miliony fanów, jesteśmy bardzo zasmuceni faktem, że nie odbędzie się w maju. EBU, NPO, NOS, AVROTROS i miasto Rotterdam będą kontynuować rozmowy na temat organizacji Konkursu Piosenki Eurowizji w 2021 roku (...). Chcemy złożyć hołd całemu zespołowi nadawców w Holandii i naszym 41 członkom, którzy tak ciężko pracowali nad planowaniem tegorocznej imprezy (...). Wierzymy, że cała eurowizyjna rodzina będzie się wspierać w tym trudnym czasie - czytamy w komunikacie.  

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

It is with deep regret that we have to announce the cancellation of the Eurovision Song Contest 2020 in Rotterdam. . Over the past few weeks we have explored many alternative options to allow the Eurovision Song Contest to go ahead. . However the uncertainty created by the spread of COVID-19 throughout Europe – and the restrictions put in place by the governments of the participating broadcasters and the Dutch authorities - means the European Broadcasting Union (EBU) has taken the difficult decision that it is impossible to continue with the live event as planned. . We are very proud that the Eurovision Song Contest has united audiences every year, without interruption, for the past 64 years and we, like the millions of fans around the world, are extremely saddened that it cannot take place in May. . The EBU, NPO, NOS, AVROTROS and the City of Rotterdam will continue a conversation regarding the hosting of the Eurovision Song Contest in 2021. . We would ask people to bear with us while we work through the ramifications of this unprecedented decision and patiently await any further news in the coming days and weeks. . We would like to pay tribute to all the host broadcaster team in the Netherlands and our 41 Members who have worked so hard on planning this year’s event. . We are all as heartbroken as they are that the Eurovision Song Contest will not be able to be staged in May and know that the whole Eurovision family, across the world, will continue to provide love and support for each other at this difficult time.

Post udostępniony przez Eurovision Song Contest (@eurovision)

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.