News

Eurowizja 2021: data i miejsce już znane?

Eurowizja 2021: data i miejsce już znane?

Fot. materiały prasowe/Eurovision.tv

Data i miejsce Eurowizji 2021 już znane? Pojawiają się informacje na temat szczegółów organizacji konkursu.  

Eurowizja 2020 odwołana. Państwa chcą zmiany decyzji >> 

Eurowizja 2020 anulowana

Z powodu pandemii koronawirusa zdecydowano o odwołaniu Eurowizji 2020. 18 marca organizatorzy konkursu wydali oficjalne oświadczenie w tej sprawie. Przekazano w nim m.in., że „EBU, NPO, NOS, AVROTROS i miasto Rotterdam będą kontynuować rozmowy na temat organizacji Konkursu Piosenki Eurowizji w 2021 roku”.

65. Konkurs Piosenki Eurowizji miał odbyć się w dniach 12, 14, 16 maja w hali widowiskowo-sportowej Ahoy Rotterdam (Holandia).

Przypominamy, że mimo że Eurowizja 2020 nie odbędzie się w tradycyjnej formie, jakiś czas temu organizatorzy konkursu postanowili stworzyć koncert Eurovision: Europe Shine A Light, w którym widzowie usłyszą wszystkie 41 utworów, które miały zostać zaprezentowane w maju na scenie w Rotterdamie.  Formuła wydarzenia nie zakłada jednak rywalizacji między występującymi artystami.

Eurowizja 2020 w nowej odsłonie! Gdzie oglądać koncert? [DATA, GODZINA] >> 

Eurowizja 2021: data i miejsce już znane?

Bardzo prawdopodobne, że Eurowizja 2021 odbędzie się tam, gdzie zaplanowano konkurs w tym roku, czyli w Rotterdamie. Mówi się, że miasto oficjalnie rozpoczęło starania o miano gospodarza wydarzenia i zatwierdziło jego finansowanie.

Kiedy odbędzie się Eurowizja 2021? Jak podają portale, powołując się na serwis RTL Boulevard, kolejny Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się 11, 13 i 15 maja. Na razie nie ma jednak oficjalnego komunikatu w tej sprawie.

Roksana Węgiel na Eurowizji 2021? Jest komentarz >> 

Warto dodać, że Europejska Unia Nadawców podjęła decyzję, że reprezentant żadnego kraju nie będzie mógł wykonać w przyszłym roku piosenki, którą przygotował na 2020 rok. To oznacza, że na kolejnej Eurowizji usłyszymy nowe utwory.

Przypomnijmy, że w 2020 roku na konkursie Polskę miała reprezentować Alicja Szemplińska z utworem Empires. Na razie nie zdecydowano czy wokalistka będzie przedstawicielką naszego kraju na międzynarodowej scenie również w przyszłym roku.

Czekacie na Eurowizję 2021?

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.