Reklama
placeholder
News

Jacek Łągwa z Ich Troje zdobył nowy zawód. Nie zgadniecie jaki

Jacek Łągwa z Ich Troje zdobył nowy zawód. Nie zgadniecie jaki
Reklama
Reklama
placeholder

Jacek Łągwa od 1995 roku wspólnie z Michałem Wiśniewskim tworzy zespół Ich Troje. Jest kompozytorem, ale też jednym z wokalistów grupy. Choć formacja obecnie nie narzeka na brak koncertów, to w trakcie pandemii  - jak większość artystów - nie mogła zarabiać na życie występami. Muzyk, pozbawiony stałego dochodu, postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Najpierw udał się do urzędu pracy z zamiarem rejestracji jako bezrobotny. W rozmowie z Faktem wyznał, że gdy prześledzono tam jego doświadczenie zawodowe to stwierdzono, że ilość płyt, którą wydał i nagród, które otrzymał jest imponująca, jednak tak naprawdę nie posiada on żadnych pożytecznych umiejętności. 

Z godnością zniosę odsiadkę' - Michał Wiśniewski w szoku po wyroku więzienia >>

Jacek Łągwa z Ich Troje zdobył nowy zawód

Jacek Łągwa podjął decyzję o zdobyciu nowego zawodu. Postanowił rozpocząć naukę w szkole dla dorosłych, by kształcić się tam jako technik-elektryk. Choć uprawnienia do wykonywania zawodu w tej branży muzyk zdobędzie z początkiem przyszłego roku po zdaniu egzaminu państwowego, to nie tracił czasu  i w międzyczasie podniósł swoje umiejętności w nowej dziedzinie, z którą chce się związać w przyszłości.  

Równolegle zrobiłem już uprawnienia SEP, to są uprawnienia, które dają mi możliwość pracy w nowym zawodzie, mogę więc zakładać ludziom prąd w domach i robić całą elektrykę. Do tego mogę robić pomiary odbiorcze instalacji elektrycznych i pomiary kontrolne, bo ludzie często zapominają, że mają obowiązek co 5 lat zrobić przegląd instalacji elektrycznej. To może zrobić elektryk z uprawnieniami, który może wystawić protokół, a ja to już mogę robić.

Muzyk przyznał także, że zainwestował w potrzebne narzędzia i sprzęt, który pozwoli mu wykonywać nowy zawód. Na tym jednak nie koniec edukacji Jacka Łągwy. Kilka tygodni temu rozpoczął studia na Wydziale Elektroniki Politechniki Łódzkiej. 

Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Anna Lewandowska rusza z nowym projektem. Premiera już niebawem >>

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama