fot. Instagram.com/juleczkaaa_jula
Julia Wróblewska otwarcie mówi o tym, że zmaga się z problemami ze zdrowiem psychicznym. 23-latka wielokrotnie dzieliła się z fanami tym, jak wygląda jej życie. Niedawno powiedziała, że wyjeżdża na poł roku do ośrodka terapeutycznego i ujawniła szczegóły swojej choroby.
O tym, że planuje kontynuację leczenia, ale „w inny sposób”, Julia Wróblewska mówiła już na początku października 2021 roku. Wtedy nie zdradzała wielu informacji. Zapowiedziała, że być może jej postać zniknie z serialu M jak Miłość.
Julia Wróblewska wyjeżdża do ośrodka terapeutycznego na pół roku
Niedawno aktorka poinformowała, że 12 listopada wyjeżdża do ośrodka terapeutycznego i spędzi tam sześć miesięcy.
Będę dawać Wam znać jak jest (wbrew plotkom, to nie jest oddział zamknięty i mogę mieć tam telefon oraz wszystkie inne rzeczy, jadę dobrowolnie) – zapowiedziała.
Julia Wróblewska o swojej chorobie. Co to jest borderline?
Do tej pory Julia Wróblewska nie mówiła dokładnie jaką diagnozę w jej przypadku postawili lekarze. Przy okazji wiadomości o wyjeździe na terapię, zdecydowała się powiedzieć z czym walczy.
Cierpię na zaburzenie osobowości chwiejnej emocjonalnie typu granicznego (Borderline- F60.31). Jestem zdiagnozowana od 3,5 roku i podjęłam się wtedy leczenia – czytamy.
Julia Wróblewska przerywa naukę przez chorobę. Opowiedziała o swoim stanie psychicznym >>
Aktorka podała 9 objawów choroby. M.in.: gorączkowe wysiłki uniknięcia rzeczywistego lub wyimaginowanego odrzucenia, zaburzenia tożsamości: wyraźnie i uporczywie niestabilny obraz samego siebie lub poczucia własnego ja, impulsywność w co najmniej dwóch sferach, które są potencjalnie autodestrukcyjne (np. wydawanie pieniędzy, seks, nadużywanie substancji, lekkomyślne prowadzenie pojazdów, kompulsywne jedzenie), nawracające zachowania, gesty lub groźby samobójcze albo działania o charakterze samookaleczającym, przelotne, związane ze stresem myśli paranoiczne lub poważne symptomy rozpadu osobowości.
Julia Wróblewska zaapelowała, żeby nie stawiać samemu diagnozy i w przypadku odczuwania takich objawów, skonsultować się z lekarzem psychiatrą.
Na koniec Julia poprosiła obserwatorów, żeby trzymali za nią kciuki.
Julia Wróblewska szczerze o chorobie. 'Bycie sobą to leżenie tygodniami w łóżku' >>
Nie bójcie się prosić o pomoc! Pamiętajcie, że jeśli szukacie wsparcia, możecie zadzwonić pod bezpłatny numer telefonu zaufania:
Numer telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży – 116 111 (czynny 7 dni w tygodniu przez całą dobę), można także zarejestrować się na stronie https://116111.pl/ oraz napisać wiadomość e-mail.
Telefon Zaufania dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym – 116 123 (czynny codziennie w godzinach 14.00-22.00).