Reklama
placeholder
News

To ostatnie zdjęcie i wiadomość do żony i syna od Kacpra Tekieliego

To ostatnie zdjęcie i wiadomość do żony i syna od Kacpra Tekieliego

fot. Instagram: @justyna.kowalczyk.tekieli

Reklama
Reklama
placeholder

Justyna Kowalczyk podzieliła się ostatnim zdjęciem oraz wiadomością, którą otrzymała od swojego męża, Kacpra Tekieliego, niedługo przed jego śmiercią. 

Mąż Justyny Kowalczyk zginął tragicznie. Kacper Tekieli miał 38 lat >>

Ostatnie zdjęcie i wiadomość do żony i syna od Kacpra Tekieliego

Kacper Tekieli zmarł 17 maja 2023 roku podczas wspinaczki górskiej. Kilka dni wcześniej 38-letni alpinista oraz instruktor wspinaczki sportowej poinformował w mediach społecznościowych, że wraz z żoną, Justyną Kowalczyk, oraz ich dwuletnim synem, Hugo, wybiera się na wyprawę w regiony Bishorn (4153 m), Weissmies (4017 m) i Lagginhorn (4010 m). Niedługo przed śmiercią Kacper Tekieli zdobył szczyt Jungfrau w szwajcarskich Alpach.

Justyna Kowalczyk przemówiła po śmierci męża. To pożegnanie rozdziera serce >>

Justyna Kowalczyk podzieliła się na swoim profilu na Instagramie ostatnim zdjęciem oraz wiadomością, którą otrzymała od męża zaraz po tym, jak wszedł na górę:

17 V 2023 Jungfrau (4158m)
10.12 AM
-PIK. Kocham Was Kotki.
-My Ciebie bardziej mój Kochany. Brawo.
.....
Dobranoc mój cudowny Kacperku

Kacper Tekieli zginął pod lawiną zaraz po zejściu ze szczytu Jungfrau.

Mąż Justyny Kowalczyk w swoim życiu przeszedł około 300 dróg wspinaczkowych w samych Tatrach. W 2019 roku pokonał północno-wschodnią ścianę Eigeru drogą Laupera, bez użycia liny, a w sierpniu 2020 roku w ciągu 37 godzin i 28 minut zdobył wszystkie szczyty Wielkiej Korony Tatr. Kacper Tekieli odkrył swoją pasję do gór w trakcie studiów. Ostatnie zdjęcie, które opublikował w mediach społecznościowych dzień przed śmiercią, przedstawiało jego plecak na tle okna zasłoniętego śniegiem. 

 

 

 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama