Reklama
placeholder
News

Justyna Kowalczyk podała datę pogrzebu Kacpra Tekielego. Zamiast kwiatów, prosi o inny gest

Justyna Kowalczyk podała datę pogrzebu Kacpra Tekielego. Zamiast kwiatów, prosi o inny gest

fot. instagram.com/justyna.kowalczyk.tekieli/

Reklama
Reklama
placeholder

38-letni Kacper Tekieli zmarł 17 maja 2023 roku podczas wspinaczki górskiej.  Justyna Kowalczyk poinformowała o dacie pogrzebu męża.

To ostatnie zdjęcie i wiadomość do żony i syna od Kacpra Tekieliego >>

Kacper Tekieli - życie

Kacper Tekieli był miłośnikiem gór, które pokochał jeszcze za czasów studiów. 38-letni pasjonat wspinaczek i instruktor wspinaczki sportowej często przekraczał granice ludzkiej wytrzymałości, szlifując swój charakter w surowym środowisku górskim. Tekieli podjął się realizacji swojego, niestety ostatniego, wyzwania polegającego na zdobyciu 82 szczytów mających wysokość powyżej 4000 m n.p.m. w jak najszybszym czasie. Chciał pobić rekord należący do Ueliego Stecka, który ustanowił go w 2015 roku, dokonując tego w 62 dni. Tekieli relacjonował swoje przygotowania, próby i małe zwycięstwa w mediach społecznościowych. Przed śmiercią alpiniście udało się zdobyć szczyt Jungfrau, a ostatnie zdjęcie, jakie opublikował na swoim profilu na Facebooku i Instagramie, przedstawiało zapakowany plecak na tle zaśnieżonego okna. W tym samym czasie, gdy Tekieli skupiał się na swoim projekcie wspinaczkowym, w Alpach znajdowała się jego żona Justyna Kowalczyk-Tekieli, wraz z synem Hugo. Przyczyną śmierci 38-latka była lawina śnieżna.

Justyna Kowalczyk przemówiła po śmierci męża. To pożegnanie rozdziera serce >>

Kacper Tekieli - pogrzeb

Justyna Kowalczyk-Tekieli poinformowała za pośrednictwem Twittera, że pogrzeb Kacpra Tekielego odbędzie się 30 maja o godzinie 14:30 w Gdańsku, na Cmentarzu Oliwskim. Zamiast kwiatów i świec, prosiła o wsparcie schroniska dla bezdomnych zwierząt. Multimedalistka olimpijska wspomniała o tym, jak bardzo Tekieli kochał zwierzęta i śpieszył im z pomocą. Poświęcając swoje pieniądze na rzecz dedykowanej zbiórki, znajomi, przyjaciele i fani mogą wypełnić prośbę Justyny oraz oddać hołd Kacprowi. Kowalczyk prosiła również o uszanowanie prywatności męża i rodziny, gdyż ceremonia będzie miała charakter świecki.

Strona schroniska, jakie wytypowała Justyna Kowalczyk, znajduje się pod linkiem. 

 

 

 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama