Reklama
placeholder
News

Czy Katarzyna Cichopek ma szanse na unieważnienie małżeństwa z Marcinem Hakielem? Adwokat kościelny ujawnia

Czy Katarzyna Cichopek ma szanse na unieważnienie małżeństwa z Marcinem Hakielem? Adwokat kościelny ujawnia

fot. instagram.com/marcinhakiel / fot. instagram.com/katarzynacichopek

Reklama
Reklama
placeholder

Katarzyna Cichopek wielokrotnie podkreślała, że wiara jest dla niej ważna. Po ogłoszeniu jej związku z Maciejem Kurzajewskim, fani i media spekulują, czy aktorka będzie chciała uzyskać unieważnienie małżeństwa w świetle prawa kościelnego, by po raz kolejny móc stanąć na ślubnym kobiercu przed Bogiem. 

Katarzyna Cichopek ujawniła się z nowym partnerem. Plotki potwierdzone >>

Cichopek i Hakiel – unieważnienie małżeństwa

Choć obecnie nic nie zostało potwierdzone, tygodnik Twoje Imperium poinformował niedawno, że Katarzyna Cichopek rozważa unieważnienie ślubu kościelnego z Marcinem Hakielem. Jej były mąż nie był podobno takim obrotem spraw zbyt zaskoczony. Para była małżeństwem od 2008 roku i doczekała się dwójki dzieci – Adama i Heleny. 

Dawid Niemczycki, adwokat kościelny, w rozmowie z portalem Plotek ujawnił, czy Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel mają szansę na unieważnienie swojego związku w oczach prawa kościelnego:

Cały proces polega na wykazaniu, że tego ślubu kościelnego nie było. Stąd możemy mówić jedynie o stwierdzeniu nieważności małżeństwa. Żeby do tego doszło, muszą zaistnieć pewne przesłanki. Co do zasady mamy cztery grupy w tym zakresie.

Paulina Smaszcz podważa uczucia eksmęża do Katarzyny Cichopek. Padły ostre słowa o nowym związku Kurzajewskiego >>

Adwokat wyjaśnił, że byli małżonkowie raczej nie będą mogli skorzystać z przypadku unieważnienia małżeństwa z powodu braku formy kanonicznej lub tak zwanych przeszkód zrywających. Można tutaj zaliczyć kwestie „techniczne” takie jak udzielenie ślubu przez duchownego bez uprawnień, złożenie wcześniej przez małżonków ślubów czystości czy nieodpowiednią ilość świadków. Dawid Niemczycki wyjaśnił:

To, co występuje najczęściej to tzw. wady zgody małżeńskiej. Może to być na przykład sytuacja, gdy ktoś staje na ślubnym kobiercu, choć wewnętrznie nie chce ślubu zawierać. Bądź też chce zawrzeć związek małżeński, ale nie chce posiadać potomstwa. Poza tym mogą być też przyczyny określane jako niezdolność konsensualna. Tu mówimy najczęściej o niezdolności z przyczyn natury psychicznej do podjęcia istotnych obowiązków małżeńskich. W skład tego kanonu wchodzą bardzo szerokie zaburzenia, typu: nimfomania, satyryzm, narcyzm, a także szeroko pojęta niedojrzałość emocjonalna. Możemy też mówić o chronicznym alkoholizmie, narkomanii, uzależnieniu od hazardu czy erotomanii.

Przypomnijmy, że para otrzymała już rozwód cywilny. Miało to miejsce w sierpniu 2022 roku. W świetle prawa nie są już zatem związani i mogą wstąpić w kolejny związek małżeński, ale mogą zawrzeć jedynie ślub cywilny. Proces unieważnienia małżeństwa, często potocznie nazywanego rozwodem kościelnym, jest jednak bardzo skomplikowany i wymaga zaangażowania wielu świadków i specjalistów. 

Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel rozwiedli się na jednej rozprawie. Jaki zapadł wyrok? >>

 

 

 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu Informacje o nadawcy
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2025 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama