Reklama
placeholder
News

Ukraińskiego piosenkarza ‘wku*wia’ język polski. Odwołano jego koncerty

Ukraińskiego piosenkarza ‘wku*wia’ język polski. Odwołano jego koncerty

fot. Instagram: @dropbled

Reklama
Reklama
placeholder

Kirył "Bledny" Tymoszenko cieszy się znaczną popularnością w Ukrainie. Jego profil na Instagramie śledzi ponad 808 tysięcy obserwujących. Piosenkarz wraz ze swoim zespołem w listopadzie i grudniu 2023 roku miał zagrać koncerty w naszym kraju. Niedawno stwierdził jednak, że ‘wku*wia’ język polski. Organizatorzy zareagowali na jego słowa i odwołali jego koncerty w Polsce.

Bledny jest rosyjskojęzycznym Ukraińcem pochodzącym z Charkowa. 26-latek w 2016 roku założył zespół Poshlaya Molly. W skład zespołu obecnie wchodzą także gitarzyści Dmitrij Gonczarienko i Konstantin Pyżow oraz perkusista Pawieł Chołodianskij. Członkowie Poshlaya Molly mieli zagrać 5 koncertów w Polsce, w tym w Gdańsku, Poznaniu, Krakowie, Warszawie oraz we Wrocławiu.

BTS: Jungkook chce wyruszyć w solową trasę koncertową. Kiedy? >>

Koncerty Poshlaya Molly odwołane. Wokalista stwierdził, że ‘wku*wia’ go język polski

Wszystkie wyżej wspomniane koncerty zespołu Poshlaya Molly zostały odwołane po tym, jak Bledny opublikował na swoim InstaStory m.in. następującą wypowiedź:

Wiecie co mnie denerwuje w Polsce? Mnie k**wa denerwuje język polski. Nie rozumiem, po co mówić w tym je***ym języku, kiedy jest rosyjski. Nie rozumiem. Serio. Chłopaki, nauczcie się k**wa rosyjskiego i mówcie w normalnym k**wa języku.

Piosenkarz stwierdził też, że Polska powinna przystąpić do "imperium rosyjskiego". Organizatorzy nadchodzących koncertów zespółu Poshlaya Molly w Polsce nie pozostali na to obojętni i niedługo potem odnieśli się do wypowiedzi Bledny'ego. W oświadczeniu, którym podzielili się w mediach społecznościowych we wtorek 7 listopada 2023 roku, członkowie WiniaryBookings potwierdzili, że przez swoje słowa piosenkarz nie wystąpi w naszym kraju. Poprosili też o zwrot biletów:

Na skutek wypowiedzi wokalisty zespołu Poshlaya Molly w sieci, oświadczamy iż poniższe koncerty zostają odwołane:
26.11.23 - Drizzly Grizzly, Gdańsk 28.11.23 - Tama, Poznań 01.12.23 - Kwadrat, Kraków, 02.12.23 - Zaklęte Rewiry, Wrocław, 21.12.23 - Progresja, Warszawa.  Wszystkie bilety należy zwracać bezpośrednio w miejscu, w którym dokonano ich zakupu. My i wokalista Poshlaya Molly przepraszamy za wszelkie niedogodności.

Tiktokerka wytatuowała sobie imię partnera... na czole. Internauci węszą spisek >>

Bledny również poinformował o odwołaniu koncertów na swoim profilu na Instagramie. Oto jak odniósł się do swojej wypowiedzi:

Myślę, że wiecie, o czym mówie. Zdaję sobie sprawę, że ta satyra była wyjątkowo nieudana i obraziła wiele osób. Koncerty w Polsce odwołane. Słuchacze, którzy kupili bilety, bardzo mi przykro, że Was zawiodłem. Pieniądze za bilety będzie można zwrócić w miejscu zakupu. Infolinia: [email protected] Jeszcze raz pragnę serdecznie przeprosić osoby, które poczuły się urażone moimi słowami.

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama