News

Krakowskie serce Scorpions - co mówią koledzy z zespołu o Pawle Mąciwodzie?

Krakowskie serce Scorpions - co mówią koledzy z zespołu o Pawle Mąciwodzie?

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

Zespół Scorpions wraz z Pawłem Mąciwodą, basistą urodzonym w podkrakowskiej Wieliczce, już 29 lipca 2018 roku zagra w łódzkiej Atlas Arenie. Co o naszym rodaku mówią jego koledzy z zespołu i jak spotkanie z nim wspomina Nocny Kochanek?

Paweł Mąciwoda do swojego artystycznego CV może wpisać współpracę z takimi tuzami jak Pudelsi, Urszula, Michał Urbaniak, TSA czy Oddział Zamknięty. 

Paweł świetnie wpasował się w skład Scorpionsów. Dołączył do nas w 2003 roku, gdy nagrywaliśmy płytę „Unbreakable”, dla niego to było coś zupełnie nowego. Teraz bardzo dobrze odnajduje się w naszej stylistyce. Pamiętam, gdy graliśmy w jego rodzinnym Krakowie (…) na ekranach umieszczonych dookoła tej wielkiej areny, która wygląda jak UFO, wyświetlał się napis: Witaj, Paweł! Byłem wtedy z niego bardzo dumny i cieszyłem się, że możemy grać w jego rodzinnym mieście, w tej nowej, pięknej arenie. Myślę, że on też był bardzo dumny - powiedział Matthias Jabs, gitarzysta Scorpionsów.

Zespół gra nieprzerwanie od 52 lat i wciąż jest na fali. Sława Rudolfa Schenkera, Klausa Meine i spółki w naszym kraju jest wielka. Skąd bierze się tak duża popularność niemieckiej legendy w Polsce? Wpływ na taki stan rzeczy ma charyzmatyczny wokalista o niepowtarzalnym i wszędzie rozpoznawalnym głosie. Nie bez znaczenia są też melodyjne piosenki osiągające szczyty list przebojów oraz z pewnością fakt, że muzycy nie oszczędzają się podczas koncertów.

Oczywiście wpływ na popularność tego zespołu w Polsce oraz na liczną frekwencje ma nasz rodak, basista, Paweł Mąciwoda, który już od kilkunastu lat towarzyszy niemieckiej grupie podczas koncertów i w trakcie nagrywania nowych płyt – mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM

Byliśmy zaszczyceni tym, że mogliśmy wystąpić na jednej scenie ERGO ARENY z legendarną grupą, jaką są Scorpionsi. Pamiętam, gdy po koncercie poszliśmy całym zespołem na spotkanie z Pawłem Mąciwodą. Przed jego garderobą, oprócz nas, czekało wiele osób z nadzieją na wspólne zdjęcie i autograf. Paweł wyszedł i zapytał: "gdzie jest zespół?". To było dla nas bardzo miłe. Pogadaliśmy dłuższą chwilę. Okazał się sympatycznym gościem i oazą spokoju – wspomina Krzysztof Sokołowski, wokalista zespołu Nocny Kochanek, który wystąpił jako support przed ubiegłorocznym, grudniowym koncertem Scorpions.

Scorpions wystąpią 29 lipca 2018 roku w łódzkiej Atlas Arenie. Wejściówki na to wydarzenie można kupować za pośrednictwem stron bilety.imprezyprestige.com i eBilet.pl oraz w salonach sieci Empik w całym kraju. Koncert organizuje agencja Prestige MJM.

Zobacz też: (Jestem) Blunt. James Blunt. – za co kochamy autora „You’re Beautiful”?

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.