Reklama
placeholder
News

Bon dla nauczyciela na zakup laptopa

Bon dla nauczyciela na zakup laptopa

fot. materiały klienta

Reklama
Reklama
placeholder

Jeśli jesteś nauczycielem, możesz skorzystać ze specjalnego benefitu, jakim jest bon dla nauczycieli. Przysługuje on w 2023 i 2024 roku nauczycielom publicznych szkół podstawowych i niepublicznych szkołach podstawowych. Jednak jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym programie, czytaj dalej.

Bon dla nauczycieli uczących w publicznych, jak i niepublicznych szkołach podstawowych

Jeśli planujesz zakup laptopa, a jesteś nauczycielem, być może możesz skorzystać ze specjalnego bonu. Nauczyciele szkół publicznych, jak i niepublicznych mogą skorzystać z tego dofinansowania — jest to jednak opcja dla osób posiadających uprawnienia do uczenia w klasach IV-VIII publicznych i niepublicznych szkół podstawowych oraz publicznych i niepublicznych szkół artystycznych. Mowa także wyłącznie o czynnych zawodowo nauczycielach. Niestety bon nie przysługuje nauczycielom w klasach odpowiadających I-III szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych, bądź też jeśli osoba jest nieaktywna zawodowo, w tym na urlopie lub świadczeniu rehabilitacyjnym. Nauczyciele pracujący w publicznych szkołach artystycznych, jak i niepublicznych szkołach artystycznych także mogą skorzystać z zakupu laptopa — takie przepisy wydało ministerstwo cyfryzacji. W związku, z czym bon nie dotyczy wyłącznie placówek posiadających uprawnienia publicznej szkoły. Dzięki możliwości posiadania nowoczesnego sprzętu, wychowawcy pracowników pedagogicznych zyskają odpowiednie narzędzia do przygotowywania lekcji.

Jak kupić laptopa za bon dla nauczyciela?

Laptop dla nauczyciela powinien spełniać wszelkie cechy laptopa przeglądarkowego. Bon na laptopa zrealizować można na urządzenie w maksymalnej cenie 2500 zł, jednak jest też szereg wyznaczonych parametrów, jakie musi spełniać laptop. Można oczywiście wybrać laptop droższy lub laptop tańszy, jednak w przypadku droższego należy dopłacić różnicę z własnej kieszeni. Z kolei jeśli zdecydujesz się na sprzęt tańszy, nie otrzymasz gotówki stanowiącej różnicę cenową. Za pomocą bonu nauczycielowi przysługuje oryginalnie fabrycznie nowy zapakowany laptop z kolorowym wyświetlaczem, który spełnia minimalne wymagania podane przez ministerstwo cyfryzacji. Wartość bonu nie podlega wymianie na gotówkę. Jeśli zastanawiasz się, jak powinien wyglądać zakup sprzętu, podpowiadamy jak zrealizujesz bon na laptop dla nauczyciela

Wystarczy, że wejdziesz na stronę internetową sklepu ze sprzętem takim, jak komputery i laptopy, a następnie wybierzesz model odpowiadający wymaganiom niezbędnym do realizacji bonu dla nauczyciela. Niektóre sklepy mają specjalną kategorię taką, jak Laptopy dla nauczycieli, w której od razu będziesz mógł wybrać model spełniające wszelkie kryteria. Laptop dla nauczyciela powinien mieć minimum 8GB pamięci RAM, kolorowy wyświetlacz min. 13-calowy Full HD, dysk SSD o pojemności nie mniejszej niż 256 GB, klawiaturę QWERTY, odpowiedni zasilacz w zestawie, oraz odpowiedni czas pracy laptopa wynoszący co najmniej 360 minut (6 godzin), a także głośniki, mikrofon oraz kamerę.

 

 

Artykuł sponsorowany
 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama