News

Laptop dla ucznia od rządu? Nowy projekt tylko dla... jednego rocznika

Laptop dla ucznia od rządu? Nowy projekt tylko dla... jednego rocznika

fot. pixabay.com

Laptopy dla uczniów? Pojawiły się informacje o nowym projekcie rządu, który ma obejmować uczniów szkoły podstawowej. Mówi się, że będzie można kupować też tablety.

Nowy przedmiot w szkole i matura z zadaniami w grupach? Minister zapowiada zmiany >> 

Laptopy dla uczniów? Projekt rządu 

Gazeta.pl ustaliła, że rząd chce kupić laptopy dla wszystkich uczniów III klasy szkoły podstawowej. Prace jeszcze mają nie być ukończone, jednak start projektu miałby zostać ogłoszony w październiku 2022 roku.

Z informacji Gazeta.pl, która powołuje się na źródła rządowe, wynika, że koszty projektu są szacowane nawet na 1,5 miliarda złotych.

Przy takiej kwocie – 1,5 mld zł – program powinien być obliczony nie na rok, ale na dłużej. Szacując, że jeden laptop kosztowałby ok. 2 tys. zł, to kwota 1,5 mld zł starczyłaby na sprzęt dla dwóch roczników – podaje Gazeta.pl.

Kalendarz roku szkolnego 2022/23. Kiedy wolne od szkoły? >> 

Nie wiadomo czy brane jest pod uwagę finansowanie komputerów dla innych roczników ani kiedy laptopy miałyby trafić do uczniów. Jednak mówi się o tym, że może tak się stać w 2023 roku.

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.