News

Little Big: to oni wygrają Eurowizję 2020?

Little Big: to oni wygrają Eurowizję 2020?

Fot. YouTube.com/Little Big

Little Big wygrają Eurowizję 2020? Zespół pojedzie w tym roku na międzynarodowy konkurs do Holandii.

Eurowizja 2020: Jak śpiewa Alicja Szemplińska? Opinia eksperta mocno krytyczna >> 

Eurowizja 2020: Little Big reprezentantem Rosji

Do Eurowizji 2020 zostało kilka miesięcy. Kraje, które biorą udział w konkursie ogłaszają artystów, którzy będą je reprezentować na scenie w Rotterdamie. Niedawno Rosja poinformowała, że na 65. Konkurs Piosenki Eurowizji wyśle zespół Little Big, który w 2018 roku zasłynął singlem Skibidi. Oficjalny teledysk do kawałka obejrzano na YouTube ponad 360 milionów razy.

Rosyjski zespół zapoczątkował nawet Skibidi Challenge. Wyzwanie polegało na tym, żeby naśladować szalony układ choreograficzny z teledysku.

Jaką piosenkę zaśpiewa Little Big na Eurowizji 2020? Tego na razie nie wiadomo, jednak już mówi się, że Rosja jest jednym z faworytów do zwycięstwa.

Eurowizja 2020: które miejsce dla Polski? Specjaliści już wiedzą >> 

Little Big – skład zespołu, single, płyty

Little Big to rosyjski zespół, który został założony w 2013 roku w Petersburgu. Grupa komponuje utwory z pogranicza  rapu i rave, a sami muzycy określają swój styl jako funeral rave. W swoich piosenkach i teledyskach Little Big często stosują satyrę i nawiązują do narodowych stereotypów na temat Rosji.

Zespół Little Big tworzą: Ilija „Iljicz”  Prusikin (wokal), Sonya Tajurskaja (wokal), Anton Lisow (wokal) i Siergiej „Gokk” Makarow (DJ, producent).

Little Big mają na swoim koncie cztery płyty. W 2014 roku zespół wypuścił album With Russia From Love, rok później – Funeral Rave, a w 2018 roku Antipositive Pt. 1 oraz Antipositive Pt. 2.

Eurowizja 2020: ksiądz chce wziąć udział! [VIDEO] >> 

Eurowizja 2020: data, miejsce. Kiedy występ Polski?

65. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się 12, 14 i 16 maja w Ahoy Rotterdam (Holandia). Reprezentantka Polski, Alicja Szemplińska, z piosenką Empires wystąpi w pierwszej połowie drugiego półfinału, 14 maja 2020 roku.

Będziecie śledzić Eurowizję 2020?

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

I’m Banana man 🍌 ⠀ 📸: @alina_pasok

Post udostępniony przez LITTLE BIG (@littlebigband)

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj