Reklama
placeholder
News

Nowe dowody w sprawie Madeleine McCann? Policjanci dotarli do niepokojących materiałów

Nowe dowody w sprawie Madeleine McCann? Policjanci dotarli do niepokojących materiałów

fot. flickr.com Ian Lloyd / Poster of missing Madeleine McCann, The Strip, Albufeira

Reklama
Reklama
placeholder

Od zaginięcia Madeleine McCann minęło już ponad 17 lat. Choć długo nic nie wskazywało na to, że w sprawie pojawią się nowe dowody, niewykluczone, że policjanci niedawno wpadli na przełomowy trop.

Madeleine McCann zniknęła 3 maja 2007 roku podczas pobytu w apartamencie w hotelu Praia da Luz w Portugalii, gdzie przebywała wraz z rodzicami niedługo przed swoimi 4. urodzinami. Jerry i Kate McCann do dziś wierzą, że śledczym uda się ustalić, co tego dnia stało się z ich córką. Przez lata w sprawie pojawiało się wiele teorii na ten temat. Policja ustaliła między innymi tego, że dziewczynka mogła zostać wywieziona do innego kraju, a jej tożsamość została zmieniona. Nie wykluczają też, że została ona zamordowana. Sprawcy porwania nie odnaleziono do dziś. Okazuje się, że niedawno pojawił się jednak nowy trop, który rzucił nowe światło na sprawę.

Madeleine McCann znów poszukiwana. Nowy trop niedaleko miejsca jej zniknięcia >>

Nowy trop odnoście zaginięcia Madeleine McCann

Nowe informacje w sprawie zaginięcia  Madeleine McCann obiegły zagraniczne media na początku czerwca 2024 roku. Przekazał je między innymi portal Daily Mail, który dowiedział się, że niemieccy policjanci dotarli do zawartości skrzynek mailowych Christiana Bruecknera, czyli głównego podejrzanego w sprawie. O dostęp do jego konta, które zostało założone w styczniu 2007 roku, śledczy zaapelowali do firmy Microsoft już w 2019 roku. Tito Stampa z Federalnej Policji Kryminalnej przekazał, że dwie z trzech skrzynek mailowych mężczyzna wykorzystywał do przesyłania dziecięcej pornografii. Policjanci odkryli, że wszystkie materiały pochodzące z okresu, w którym zaginęła  Madeleine McCann, zostały usunięte ze skrzynek. 

Tito Stampa twierdzi, że nie może ujawnić, co znaleziono na trzeciej skrzynce mailowej Christiana Bruecknera. Policjant przekazał też, że poza mailem śledczy uzyskali dostęp do twardego dysku należącego do głównego podejrzanego. Jego zawartość też pozostaje tajemnicą. Tito Stampa przyznał jednak, że nie może ujawnić tych informacji, ze względu na to, że treści mają związek z pewnymi przestępstwami.

‘Polska Madeline McCann’ od początku wiedziała, że nią nie jest? ‘Perskie medium’ atakuje dziewczynę >>

Przypominamy, że o Christianie Bruecknerze znów zrobiło się głośno w maju 2023 roku. Detektywi badający zaginięcie Madeleine McCann ogłosili wtedy, że przeszukają zbiornik wodny w pobliżu Silves w Portugalii, który ten nazwał swoim „małym rajem”. W sprawie podejrzanego wypowiedziała się również jedna z jego byłych partnerek, która przekazała policji, że 3 maja 2007 roku (w dniu zniknięcia Madeleine McCann), Brueckner zadzwonił do niej i powiedział, że jedzie do jej domu w Portugalii. Kobieta twierdzi, że nie było jej wtedy na miejscu, dlatego nie wie, czy ten rzeczywiście do niego dotarł. 

Christian Brueckner do dziś twierdzi, że nie ma nic wspólnego z zaginięciem  Madeleine McCann. Mężczyzna obecnie przebywa w więzieniu w Oldenburgu. W 2019 roku został skazany za zgwałcenie 72-letniej kobiety w rejonie Algarve w Portugalii. To właśnie tam zaginęła Madeleine McCann. Podczas pobytu w więzieniu Christian Brueckner usłyszał kolejne zarzuty. W 2022 roku niemiecka prokuratura oskarżyła go o to, że pomiędzy grudniem 2000 roku a lipcem 2017 roku dokonał trzech gwałtów oraz dwukrotne wykorzystał seksualne dzieci.

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama