News

Maffashion, Marcin Dubiel i Kruszwil będą mieć problemy? Wszczęto postępowanie

Maffashion, Marcin Dubiel i Kruszwil będą mieć problemy? Wszczęto postępowanie

fot. Instagram.com/maffashion_official/marcindubiel/kruszwil

Maffashion, Marcin Dubiel i Kruszwil otrzymają kary?  Wszczęto postępowanie wobec influencerów.

Ekipa i Maffashion: ile zarabiają na Instagramie? Co sądzicie o takich kwotach? >>

Twórcy internetowi znaleźli się pod lupą Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Oprócz Maffashion, Marcina Dubiela i Kruszwila wymieniana jest też Marlena Sojka.

Influencerzy dostaną kary od UOKiK?

Jak poinformował portal Wirtualne Media, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów chce nałożenia kary na Julię Kuczyńską „Maffashion”, Marcina Dubiela, Marka Kruszela „Kruszwila” i Marlenę Sojkę za brak współpracy w ramach postępowania dotyczącego aktywności marketingowych.

Weźmiemy pod lupę social media i profile najpopularniejszych influencerów. Będziemy sprawdzać, czy treści reklamowe są w ogóle oznaczane, a jeśli tak - to czy wystarczająco jasno i wyraźnie, czy nie jest to widoczne np. dopiero po przewinięciu strony lub ukryte pod jakimś skrótem. Zamierzamy też weryfikować, z czego wynikają zaniedbania influencerów, np. czy nie jest to wymagane przez sponsorów –przekazał we wrześniu w komunikacie Tomasz Chróstny.

Marcin Dubiel – ile zarabia na YouTube i ile dostał za Fame MMA? Odpowiedział >> 

W ramach postępowania, do twórców oraz agencji reklamowych, skierowano prośbę o udzielenie informacji na temat zasad współpracy z markami. Część adresatów nie odebrała korespondencji, nie odpowiedziała na pytania i nie dostarczyła odpowiednich dokumentów. Takie zachowanie zostało odczytane jako „brak współpracy z Prezesem Urzędu w toku prowadzonego postępowania”, za co grożą kary finansowe.

Prezes UOKiK sprawdza też, jak portale społecznościowe umożliwiają użytkownikom oznaczania treści sponsorowanych oraz czy oznaczanie reklam wpływa na zasięgi.

Prezes UOKiK, Tomasz Chróstny, wszczął też postępowanie wyjaśniające, które ma sprawdzić czy influencerzy promują scam, wprowadzając odbiorców w błąd. 

Sprawdzimy, czy twórcy weryfikują oferty komercyjnej współpracy i jak się zachowują, gdy zostaną wykryte nieprawidłowości, w tym czy wycofują się z reklamowania produktu bądź oferują naprawę szkody swoim followersom. Nie można bezrefleksyjnie decydować się na wątpliwą współpracę tylko z pobudek finansowych. Każdy influencer powinien przestrzegać prawa przy promowaniu produktu bądź usługi oraz brać odpowiedzialność za swoje działania – tłumaczy. Cytat pochodzi z portalu Wirtualne Media.

Friz kupił pierwszy własny dom. Kosztował 7 milionów [WIDEO] >> 

Maffashion: agencja influencerki komentuje sprawę z UOKiK

W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl przedstawiciel agencji, która zajmuje się managementem Julii Kuczyńskiej, zapewnił, że Maffashion i jej zespół „dopełnili formalności” z UOKiK.

Z naszej strony jako agencji, która obsługuje zlecenia pomiędzy kontrahentami a Julią Kuczyńską wszystkie formalności zostały dopełnione. Na wezwanie UOKiK-u, które również otrzymaliśmy, przesłaliśmy wszystkie niezbędne dokumenty wymienione w wezwaniu, w tym także te dotyczące współprac z Maffashion. Obecnie jednak, staramy się oczywiście zweryfikować status indywidualnego wezwania skierowanego bezpośrednio do Julii Maffashion Kuczyńskiej, aby jak najszybciej wyjaśnić tę kwestię, licząc, że wysłane przez nas dokumenty będą wystarczające – czytamy w oświadczeniu.

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.