Reklama
placeholder
News

Malik Montana nie chce być kojarzony z High League? Boxdel komentuje

Malik Montana nie chce być kojarzony z High League? Boxdel komentuje

fot. highleague_official

Reklama
Reklama
placeholder

W poniedziałek 29 maja 2023 roku Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA) poinformowało, że środki finansowe i zasoby gospodarcze organizacji High League zostały zamrożone ze względu na powiązania z Rosją. Co o tym sądzi Malik Montana, który jest twarzą federacji?

High League z sankcjami za ‘kontakty z Rosją’? Federacja na celowniku MSWiA >>

Malik Montana nie chce być kojarzony z High League? 

W oficjalnym oświadczeniu MSWiA podało powód, dla którego środki finansowe i zasoby gospodarcze High League zostały zamrożone:

Beneficjentami rzeczywistymi tego podmiotu są m.in. obywatele Federacji Rosyjskiej pochodzenia czeczeńskiego: Khazhbi Edelbiev i jego siostra Diana Edelbieva. Rodzina Edelbiev ma utrzymywać relacje z przywódcą Czeczenii – Ramzanem Kadyrowem, znajdującym się na listach sankcyjnych Unii Europejskiej, Ukrainy, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, USA, Kanady, Australii, Nowej Zelandii i Japonii. Oddziały specjalne Ramzana Kadyrowa zaangażowane są w działania wojenne Federacji Rosyjskiej na Ukrainie, a rekrutacja do nich odbywać ma się m.in. za pośrednictwem klubów mieszanych sztuk walki.

Malik Montana lepszy niż Słowacki i Mickiewicz? Tak porównał się do wieszczów >>

Niedługo potem organizatorzy High League opublikowali wpis na Twitterze, w którym stwierdzili, że są zaskoczeni tą sytuacją i analizują ją wraz z działem prawnym. Jakiś czas później internauci zauważyli, że Malik Montana usunął ze swojego tzw. bio na profilu na Instagramie informację o powiązaniu z High League. Zareagował na to między innymi influencer oraz członek federacji Fame MMA, Boxdel:

Nie wiem jak tam z HL, bo analizują sobie temat, ale wiem, ze Malik już usunął z BIO na insta swoją federację. Kapitan opuszcza statek.

Malik Montana odpowiedział na wpis na swoim Instastory zapewniając, że nie opuścił High League:

Kapitan cały czas jest.

 

 

 

 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama