News

Mandat 30 tysięcy złotych za brak świateł? Zmiany od 1 grudnia

Mandat 30 tysięcy złotych za brak świateł? Zmiany od 1 grudnia

fot. pixabay.com/

Od dłuższego czasu mówi się o zmianach w wysokości kar pieniężnych, które będą musieli ponieść kierowcy za wykroczenia drogowe. Pojawiły się doniesienia, że nawet 30 tysiecy złotych moglibyśmy zapłacić za brak świateł mijania.

Minimalne wynagrodzenie będzie wyższe. Zmiany od 2022 roku >>

Według zapowiedzi od 1 grudnia 2021 roku będą obowiązywać znacznie wyższe kary za niestosowanie się do przepisów drogowych. Informowano, że nowelizacja dotyczy m.in. kar dla nietrzeźwych kierowców, naliczania punktów karnych czy stawek ubezpieczenia OC.

Zmiany w wysokości kar dla kierowców. Za co 30 tysięcy złotych?

Pojawiły się  sugestie, że nawet 30 tysięcy złotych kierowca zapłaci w przypadku drobnych wykroczeń drogowych, takich jak jazda bez świateł mijania, tamowanie ruchu, niezachowanie ostrożności na drodze wewnętrznej czy nieusuwanie zasp śnieżnych. Ministerstwo Infrastruktury jakiś czas temu zdementowało te wiadomości.

Maksymalna kara 30 tysięcy złotych ma być przewidziana tylko za łamanie przepisów, które mogą mieć tragiczne skutki, a wypadki powodowane przez niestosowanie się do zasad często kończą się śmiertelnie. Chodzi tu na przykład o znaczne przekraczanie prędkości, wyprzedzanie na pasach oraz omijanie opuszczonych zapór na przejeździe kolejowym.

L4 na wypalenie zawodowe? Nowa choroba w klasyfikacji >> 

Dodatkowo maksymalna kara za wykroczenie drogowe będzie mogła zostać nałożona tylko przez sąd. Za złamanie jednego przepisu będzie można dostać maksymalnie do 5 tysiecy złotych mandatu. W przypadku kilku wykroczeń – do 6 tysięcy złotych.

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.