Reklama
placeholder
News

Marcin BNT Banot usłyszał wyrok. To on wspiął się na wieżowiec Montparnasse w Paryżu

Marcin BNT Banot usłyszał wyrok. To on wspiął się na wieżowiec Montparnasse w Paryżu

fot. youtube.com/BANOT fot. instagram.com//bnt_fhuj_hd/

Reklama
Reklama
placeholder

Marcin "BNT" Banot jest  popularnym youtuberem, który para się tzw. bulideringiem, czyli wspinaczką bez zabezpieczeń na elewację budynków lub innych konstrukcji, które nie są do tego przystosowane. Wideo ze swoich wyczynów udostępnia na kanale BNT, a jednocześnie prowadzi drugi kanał, którego tematykę stanowią głównie vlogi. Pochodzący ze Śląska 35-latek ma na swoim koncie m.in. wspięcie się na Wieżę Eiffla, Hotel Marriott w Warszawie czy najwyższy komin świata w Kazachstanie. 

Masowe kradzieże kont na Facebooku. Uważajcie na takie wiadomości >>

Marcin Banot usłyszał wyrok za swoją wspinaczkę w Paryżu

30 czerwca 2023 roku Marcin Banot po raz drugi (pierwszy raz w 2020 roku) wspiął się na paryski wieżowiec Montparnasse, który liczy 210 metrów. Jakiś czas temu usłyszał wyrok za swój wyczyn. O wszystkim opowiedział w filmiku. Sprawa sądowa trwała cztery godziny.

Znowu wszystko wiem i znowu mogę Wam odpowiedzieć na pytanie: Co grozi za nielegalne wspinaczki bez asekuracji w mieście. Tak więc kara pozbawienia wolności oraz pieniądze. Trzeba płacić pieniądze i trzeba siedzieć w więzieniu za takie rzeczy. Na szczęście mój wyrok to sześć miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć lat. (...) Groiło mi 500 euro kary, ale prawnik wywalczył żeby tego nie płacić. 

Marcin Banot przyznał, że musiał pokryć koszty sprawy sądowej w wysokości 120 euro, ale dzięki płatności na miejscu kwotę zmniejszono do 100 euro. W przeszłości wspinacz miał już problemy z francuskim prawem, a nawet został objęty zakazem wjazdu na rok za wejście na budynek Tour Total. Złamał zakaz i stanął przed sądem, ale ta sprawa została umorzona.

Oglądaliście wyczyny wspinaczkowe Marcina Banota?

Margaret usłyszała zarzuty za reklamę alkoholu. Co jej grozi? >>

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama