Reklama
placeholder
News

Margaret zgwałcona jako dziecko. Porażające wyznanie w książce

Margaret zgwałcona jako dziecko. Porażające wyznanie w książce

fot.lukjaszcz/materiały prasowe/sonymusic.pl

Reklama
Reklama
placeholder

Zostałam zgwałcona. Jako dziesięcioletnia dziewczynka – wyznała Margaret. Artystka ma za sobą próbę samobójczą.

Margaret - Niespokojne Morze >> 

Na łamach Wysokich Obcasów ukazał się tekst pochodzący z książki Karoliny Sulej Ciałaczki. Kobiety, które wcielają feminizm. Jedną z bohaterek publikacji jest Margaret. Małgorzata Jamroży zdecydowała się na wstrząsające wyznanie.

Margaret została zgwałcona. Ma za sobą próbę samobójczą

Podczas rozmowy z Karoliną Sulej Margaret wspominała dzieciństwo, naukę w szkole muzycznej i mówiła o karierze.

Margaret ujawniła, że została zgwałcona, kiedy miała 10 lat i podkreśliła, że tamto dramatyczne wydarzenie ją ukształtowało oraz miało wpływ na jej decyzje.

Na przykład pracoholizm miał dać chwile wytchnienia od natrętnych myśli i wspomnień. Ciągłe wyjazdy na lekcje śpiewu do Katowic czy Krakowa – też były ucieczką od zastanawiania się nad sobą. Podobnie godziny spędzane w szkole muzycznej. (…)Musiała mieć nieustannie zajętą głowę, przemieszczać się, coś robić. Byle nie myśleć, byle nie wracać do tego, co ją spotkało. Przemierzone kilometry, intensywnie przepracowane lata nie uśmierzyły jednak bólu. Dopiero niedawno wybaczyła swojemu oprawcy i dopiero to pozwoliło jej odzyskać zdrowie – możemy przeczytać w Wysokich Obcasach.

Traumatyczne doświadczenia sprawiły, że Margaret nie chciała mieszkać w rodzinnym Stargardzie. Wspomnienia powodowały, że nie mogła spać ani jeść, w końcu rodzice wysłali ją do psychiatry.

Margaret ZAWIESZA KARIERĘ! Wydała oświadczenie >> 

W 2014 roku miła premierę piosenka Margaret – Thank you very much.

Kiedy na rynku ukazywał się mój pierwszy singiel Thank you very much", byłam na lekach i miałam za sobą próbę samobójczą. A tu przychodzą panowie i mówią: zostaw to, robimy karierę. Jak mogłam odmówić? Wybrałam życie – czytamy w artykule opublikowanym na stronie wysokieobcasy.pl.

Margaret przyznała, że postać, którą kreowała w tamtym teledysku była dla niej czymś w rodzaju tarczy.

Ale chciałabym, żebyś zrozumiała, że ten kostium, ta persona wtedy – to mnie chroniło. W środku byłam krucha, niepoukładana, zalękniona. A ta Margaret dodawała Gosi siły. Nikt nie widział, że nie świecę własnym światłem, że to tylko cekiny z moich sukienek odbijają reflektory. Nosiłam taką zbroję.

W czasie rozmowy z Karoliną Sulej, Margaret przypomniała sobie jak podczas warsztatów muzycznych siedziała przy ognisku i słuchała historii jednej z uczestniczek o mierzeniu się z chorobą nowotworową. Piosenkarka miała myśleć o tym, że wolałaby mieć nowotwór niż ten rodzaj raka, który ją toczył od środka". 

To moje najczarniejsze wspomnienie. Zazdrościłam komuś, że ma raka. To mnie bardzo uderzyło. Po tym wydarzeniu po raz kolejny zaczęłam szukać pomocy specjalisty – przyznała wokalistka.

Margaret była jedną z trenerek w 10. edycji The Voice of Poland. W październiku 2019 roku zakończyła współpracę ze swoim dotychczasowym managerem i agencją, a w grudniu ogłosiła, że zawiesza karierę. Jesienią 2020 roku wydała singiel Xanax, w którym opowiada o trudnych doświadczeniach sprzed roku i depresji.

Margaret szczerze o depresji. 'Wszyscy mówili, że zwariowałam' >> 

Kiedy wróciła mediów po dłuższej przerwie i zaprezentowała się fanom bez wystylizowanego wizerunku, wywołało to wiele negatywnych komentarzy.

Zdałam sobie sprawę, że wiele osób wcale nie chce zdzierać masek. I że niezależnie od tego, czy przychodzisz z komunikatem: „Hej, dostałam piątkę" czy „Hej, mam depresję", ludzie bywają bezinteresownie okrutni. Zrozumieli wszystko kompletnie opacznie. Trudno żyć w świecie, gdzie to, co sztuczne, jest bardziej wiarygodne. Choć nieraz też myślę sobie, że to może mój egotrip – w sumie ludzi nie obchodzi moja historia, po prostu lubili ten obrazek, który im mrugał. Nie dziwię im się. Był bardzo ładny – powiedziała Margaret.

Najnowszy singiel Margaret to Niespokojne Morze. Współautorem i producentem utworu jest Kacezet, prywatnie partner wokalistki.

Jest prawdziwym feministą. (…) Pracujemy razem, jest moim producentem, a nigdy niczego mi nie narzuca, tylko przygląda się, co we mnie jest, jak to wyeksponować – mówiła Margaret o Piotrze Kozieradzkim.

Jeśli szukacie wsparcia i nie wiecie do kogo się zgłosić, możecie zadzwonić pod bezpłatny numer zaufania:

Numer telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży – 116 111 (czynny całą dobę).

Numer telefonu zaufania dla dorosłych – 116 123 (czynny codziennie w godzinach 14.00-22.00).

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama